מטוס F-35 ישראלי בשמי סוריה
צילום: אי-פי

הקבינט התרשם: חיל האוויר יוכל להתמודד עם מערכות S-300 בסוריה

במערכת הביטחון חוששים מהשלכות תקרית הפלת המטוס הרוסי, אך בטוחים ביכולת חיל להאוויר להמשיך לתקוף בסוריה. זאת לאחר העדכון שנתן מפקד חיל האוויר לשרי הקבינט. נתניהו ידון עם טראמפ בנושא בשולי עצרת האו"ם
רועי שרון
25 בספטמבר 2018
22:38

בקבינט המדיני-ביטחוני התרשמו כי חיל האוויר יוכל להתמודד עם מערכת טילי הנ"מ S-300, שלפי דיווחים הרוסים צפויים להעביר לסוריה ארבע סוללות ממנה, ולהמשיך לפעול מהאוויר נגד יעדים בסוריה. זאת לאחר שמפקד חיל האוויר עמיקם נורקין עדכן היום (שלישי) את שרי הקבינט במידע חדש בנוגע לתקרית הפלת המטוס הרוסי, ובנוגע להשלכות התקרית על המשך פעולותיה של ישראל.


במערכת הביטחון כן מביעים חשש מפני השלכות תקרית הפלת המטוס הרוסי, אך בטוחים ביכולת ישראל להמשיך לתקוף בסוריה. כמו כן, לפי פרסומים זרים מטוסי חיל האוויר הצליחו בעבר לעוור מערכות מכ"ם, בין השאר בתקיפה של הכור הסורי ב-2007.

בסיום כינוס הקבינט היום נמסרה הודעה לפיה "שרי הקבינט משתתפים בצער המשפחות ברוסיה והעם הרוסי על אובדן חייהם של צוות המטוס הרוסי כתוצאה מפעולה חסרת אחריות של הצבא הסורי. הקבינט מנחה את צה"ל להמשיך לפעול מול ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה תוך כדי המשך התיאום הביטחוני מול רוסיה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום פעם נוספת לתקרית הפלת המטוס הרוסי בסוריה, והודיע כי סיכם עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שצוותי עבודה של צה"ל וצבא רוסיה ייפגשו בקרוב "להמשך התיאום". בדברים שאמר לפני המראתו לעצרת הכללית של האו"ם בניו יורק, הדגיש נתניהו: "נעשה מה שצריך כדי להגן על ביטחון ישראל".


נתניהו ייפגש מחר עם טראמפ בשולי עצרת האו"ם בניו יורק וצפוי לדון עמו על איראן, אך גם על המשבר של ישראל מול מוסקבה. מלבד טראמפ, ראש הממשלה ייפגש עם מנהיגים נוספים, בהם נשיא צרפת, נשיא פולין ונשיא מצרים.