אספה בבית המשפט בת"א, אמש
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גרסת חברי הכדורגלן יצחק אספה מחזקת את החשד כי נהג תחת השפעת אלכוהול

במשטרה חושדים כי אספה ניצל את חלון הזמנים עד למעצרו כדי לנסות לשבש את החקירה
דניאל אלעזר
25 בספטמבר 2018
23:41

גרסאות שני כדורגלני ליגת העל שהיו מעורבים בתאונת הפגע וברח בתל אביב השבוע מחזקת את החשד במשטרה כי הנהג החשוד, כדורגלן מועדון ספורט אשדוד יצחק אספה, נהג תחת השפעת אלכוהול וידע כי פגע בנערים, שאחד מהם נפצע קשה מאוד. גרסאות השניים גם ישמשו את המשטרה בבית המשפט, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


השוטרים הגיעו אל אספה רק שעה וחצי אחרי התאונה עצמה,  והכדורגלן יוכל לטעון בעתיד בבית המשפט ששתה לשוכרה רק לאחר הנסיעה - אולם במקרה זה גרסאות חבריו עשויים לסתור את עדותו. עוד חושדים במשטרה כי  אספה ניסה לשבש ראיות לאחר התאונה, בכך שניסה לתאם גרסאות עם חבריו ולשתות מים כדי להפחית את רמת האלכוהול בדמו. 

סנגורו של אספה, עו"ד אלון שליכטר, מסר היום עם פרסום שמו: "מרשי הינו אדם חף מפשע. אסור להמשיך לתת יד לבית דין השדה שנעשה ביומיים האחרונים בכלי התקשורת". עורך הדין הוסיף: "תמוה בעיניי שהמשטרה בוחרת להדליף פרטי מידע רבים מהחקירה, בעוד שבבית המשפט היא טוענת כי הם חסויים ויכולים לשבש את החקירה. בית המשפט הורה למשטרה לסיים את החקירה עד מחר, ואנחנו נעמוד על דרישתנו לשחררו לביתו".

אמש האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אספה ביומיים. המשטרה טענה בדיון כי הוא לא משתף פעולה בחקירה ולא מביע חרטה על מעשיו. מוקדם יותר נודע כי בדמו אותרה רמת אלכוהול גבוהה פי חמש מהמותר.

"מדובר בתאונת דרכים קשה. החשוד הפקיר פצועים, נמלט מהמקום ושיבש חקירה", אמר נציג המשטרה בדיון. הוא הוסיף: "חוץ מהמסוכנות של החשוד, יש חשש לשיבוש נוסף". במשטרה דרשו תחילה שמעצרו יוארך בשבעה ימים, ולא בשניים כפי שהוחלט בסוף.

אספה ושחקן נוסף מליגת העל נעצרו אתמול בחשד שפגעו לפנות בוקר עם רכבם בשני נערים כבני 16, שרכבו על אופניים חשמליים בשדרות רוקח בתל אביב. בבדיקה שערכה המשטרה לנהג, עלה כי רמת האלכוהול בדמו עמדה על 250, בעוד שהרף המותר לנהג צעיר עומד על 50. החשוד השני שוחרר למעצר בית. אתמול פורסם בכאן חדשות כי כדורגלן שלישי מליגת העל מסר עדות במשטרה, ואחריה שוחרר.