תרגיל שיריון
צילום: פלאש 90

הרמטכ״ל הורה לבחון נושאים ממסמך נציב קבילות החיילים על כשירות צה"ל

רב אלוף גדי אייזנקוט הטיל על מבקר צהל לקיים את הבדיקה. לדבריו, מוכנות צה"ל וכשירותו ללחימה ולניצחון גבוהות ועם זאת הוא רואה ומוצא חשיבות לבחון טענות שמועלות באופן מקצועי
משה שטיינמץ
26 בספטמבר 2018
11:08

הרמטכ״ל, רב אלוף גדי איזנקוט, הנחה היום (רביעי) את מבקר צה״ל, תא"ל במילואים אילן הררי, לבחון נושאים שעלו במסמך שפרסם נציב קבילות החיילים, אלוף במילואים יצחק בריק, בנושא כשירות ומוכנות צה"ל.

איזנקוט קיבל את ההחלטה לאחר התייעצות עם מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק. הדו"ח הראשוני יוצג לעיונו של הרמטכ"ל בתוך 45 ימים. הבחינה תערך במסגרת הביקורות שמקיים מבקר צה"ל בשיתוף עם האלוף במילואים אבי מזרחי ואנשי מילואים בכירים נוספים תוך שיתוף פעולה של כלל יחידות צה״ל.

הרמטכ"ל ציין כי מוכנות צה"ל וכשירותו ללחימה ולניצחון גבוהות ועם זאת הוא רואה ומוצא חשיבות לבחון טענות שמועלות, באופן מקצועי ובכלי הביקורת הרוחביים והמעמיקים המצויים בידי גורמי הביקורת הרשמיים ובהם גם מבקר צה"ל.

באחרונה חיבר נציב קבילות החיילים, מסמך ובו מתח ביקורת על מוכנות צה"ל למלחמה. הדוח הועבר לשר הביטחון, לרמטכ"ל, לחברי המטכ"ל ולחברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. בין השאר קרא האלוף במילואים בריק למנות ועדת חקירה חיצונית בראשות שופט בית המשפט העליון בדימוס, שתבדוק את מוכנות וכשירות צה"ל.