אבו מאזן
צילום: אי-פי

אבו מאזן קורא לכנס ועידה בינלאומית לשלום

יו"ר הרשות הפלסטינית אמר כי הסוגיה הפלסטינית מצויה בשלב קשה מאוד, אך "אין לומר נואש ויש לעמוד איתן עד להשגת המטרות הלאומיות". יו"ר האופוזיציה לבני נפגשה הבוקר עם אבו מאזן והזהירה אותו כי מהלכים חד-צדדיים נגד ישראל ושבירת הכלים יהיו בבחינת "בכייה לדורות"
סולימן מסוואדה
26 בספטמבר 2018
11:39

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן קרא היום (רביעי) לכנס ועידה בינלאומית לשלום שתגבש מנגנון למתן חסות לתהליך השלום. במפגש בניו יורק עם נציגי הקהילה הפלסטינית בארצות הברית אמר אבו מאזן כי הסוגיה הפלסטינית מצויה בשלב קשה מאוד, אך "אין לומר נואש ויש לעמוד איתן עד להשגת המטרות הלאומיות". ראש הרשות שב ואמר שארצות הברית שללה מעצמה היותה המתווכת היחידה בתהליך השלום, נוכח החלטותיה בעניין ירושלים והפליטים.

יו"ר האופוזיציה ציפי ליבני נועדה הבוקר עם אבו מאזן בניו יורק, והזהירה אותו כי מהלכים חד-צדדיים נגד ישראל ושבירת הכלים יהיו בבחינת "בכייה לדורות". לבני קראה לאבו מאזן להתגייס לפתרון המשבר ברצועת עזה. "הרשות הפלסטינית צריכה להתגייס לפתרון בעזה ובמקום לתקוף את ארצות הברית ולהתבצר בכעסים ובעלבונות - לחזור לשיח עמה", אמרה לבני לאבו מאזן.

אתמול הביעו ברשות הפלסטינית חוסר שביעות רצון מהדברים שאמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם. גורמים בסביבת יו"ר הרשות אבו מאזן אמרו כי הדברים שאמר טראמפ בנושא הסוגיה הפלסטינית הם "חסרי ערך".

"ציפינו שיציג רעיונות בעלי ערך אבל נאומו הראה כי אין באמתחתו שום פתרון מדיני ממשי" אמר אחד מיועציו של אבו מאזן לכאן חדשות. "טראמפ כל הזמן אומר שיש לו פתרון אבל הוא לא הציג פרטים הקשורים לתוכניתו המדינית כי כנראה פשוט אין לו מה להציג. הוא משקר לעולם".

בהתייחסו למדיניות ארצות הברית בנושא הסכסוך הישראלי-פלסטיני אמר טראמפ בנאומו: "העברנו את השגרירות לירושלים. ארצות הברית מחויבת לשלום באזור, לרבות שלום בין הישראלים לפלסטינים. הכרה בעובדות הברורות מקדמות את זה. הריאליזם האמריקני יוביל לכך שלא נלך שולל אחרי מומחים שטעו פעם אחר פעם".