יצחק אספה בהארכת מעצר

תאונת הפגע וברח בת"א: הוארך ב-5 ימים מעצרו של הכדורגלן יצחק אספה

השופט ציין כי נסיבות המקרה מעידות על מסוכנות והתנהגות אנטי חברתית של אספה החשוד בדריסה. לדבריו, קיימות סתירות בגרסאות השונות בתיק וחשש לשיבוש הליכים
דניאל אלעזר
26 בספטמבר 2018
15:26

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (רביעי) בחמישה ימים נוספים את מעצרו של יצחק אסיפה, שחקן הכדורגל של קבוצת מועדון ספורט אשדוד ונבחרת ישראל האולימפית, החשוד בביצוע תאונת הפגע וברח שלשום בשדרות רוקח בתל אביב. בתאונה נפצעו שני צעירים בני 16 במצב קשה מאוד וקל.

בהחלטתו ציין השופט כי הטענות שקרא מתחדדות ומקבלות משנה חומרה לאור העובדה כי מדובר בנהיגה בשכרות. ״שורש כל הרע בתיק שלפני מצוי בעבירת ההפקרה כאשר שני קטינים מוטלים על כביש מתבוססים בדמם והחשוד מחליט להמשיך בדרכו ולהפקירם. נסיבות אלה מלמדות על מסוכנות והתנהגות אנטי חברתית. הדברים מתחדדים לנקרא הודעתו של עד הראייה שמתאר את השתלשלות התאונה ואת בריחתו של הרכב הפוגע".

השופט קבע כי יש חשש לשיבוש בתיק וכי קיימות סתירות בין הגרסאות. "יש חשבונית על רכישת אלכוהול בסכום ניכר. הדברים לא משתלבים עם גרסתו של החשוד בדוח בדיקת המאפיינים. שתיקתו בחקירה מחזקת את המסוכנות שלו".

נציג המשטרה טען בדיון כי אספה הפקיר שני פצועים על הכביש, נמלט מהזירה ולא דיווח למשטרה. לדבריו הוא שיבש את ראיות התאונה והיה תחת השפעת אלכוהול. הוא ציין כי קיימות פעולות חקירה מרובות נוספות שמצריכות את הישארותו של אספה במעצר ומעורבים נוספים שצריכים להיחקר.