רחל עזריה וזאב אלקין
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

עזריה פרשה מהמרוץ לראשות עיריית ירושלים וחברה לאלקין

המועמדת הודיעה על פרישה מהמרוץ, הכחישה סיכום מוקדם עם השר ואמרה לשאלת כאן חדשות: לא מתכוונת לכהן כסגנית ראש העיר, אשאר בכנסת" • נציגו של רה"מ שוחח עם ח"כים מאגודת ישראל וביקש שיתמכו גם כן באלקין
אוריה אלקיים ועקיבא ווייס
26 בספטמבר 2018
21:47

רחל עזריה הודיעה הערב (רביעי) שהיא פורשת מהמרוץ לראשות עיריית ירושלים, וחוברת לזאב אלקין. במסיבת העיתונאים שבה הודיעה על ההחלטה, הכחישה עזריה כי היה בין השניים סיכום מראש ואמרה: "בניגוד לספינים, לא היה לי הסכם מוקדם עם השר אלקין. הכול נסגר לפני שעות אחדות. אני לא מבקשת לעצמי תפקיד, לא סגנות ולא כלום".

"אני גאה על הדרך שהלכנו, על ההזדמנות להיות מועמדת אישה בירושלים לופרוץ את תקרת הזכוכית", הוסיפה עזריה. בתשובה לשאלת כאן חדשות אמרה: "אני לא מתכוונת לכהן כסגנית ראש העיר לאחר הבחירות, וגם לא לשמש כחברת מועצה. מתכוונת להישאר בכנסת".

אלקין, שקיבל את תמיכתה של המועמדת הפורשת, אמר במסיבת עיתונאים: "אני מאוד מעריך את ההחלטה לקרוא נכון את המפה, ולהבין שזה לא זמן למשחקים. חשוב להתאחד סביב מעומד ציוני שמסוגל לנצח ולחבר ציבורים".


"היו הרבה מאוד התקפות על זה שהיה בינינו דיל, על זה שהכול סגור. כל מי שטען את הטענות האלה היום להיווכח עד כמה שהוא חייב לרחל התנצלות", הוסיף השר מהליכוד. "היא לא ביקשה תפקיד לעצמה ולא דרשה כלום".

בתוך כך, בחדשות הערב פורסם כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וראש לשכתו יואב הורוביץ שוחחו בערב חג הסוכות עם ח"כים מאגודת ישראל וביקשו את תמיכתם באלקין במרוץ לראשות עיריית ירושלים. שליחו של נתניהו אמר לנציגים החסידיים כי בינם לבין ראש הממשלה קיימת שותפות וקשר של שנים.

"ראש הממשלה מכבד את החלטה לבדוק אופציה למועמד משלכם", אמר הורוביץ לנציגים. "הוא מבקש להציע שוב לחזק את השותפות בינינו ולהעניק תמיכה של אגודת ישראל במועמדות אלקין. זאב מכיר אתכם והוא מתאים לתפקיד יותר מכל אחד. תוכלו לעבוד איתו מצויין".

בתגובה לפרסום, באגודת ישראל מסרו: "אנו עם יוסי דייטש מועמד אגודת ישראל לראשות העיר. גדולי ישראל יכריעו לנו ונחליט בימים הקרובים".