נפתלי בנט
צילום: מרק ישראל, פלאש 90

בנט: "אנחנו עומדים כחומה מול השותפות בקואליציה שמושכות שמאלה"

יו"ר הבית היהודי אמר בכאן רשת ב' כי לא יתמוך בצעדים להקמת מדינה פלסטינית והדגיש: "יש מדינה פלסטינית בעזה וזאת שגיאה ערכית וביטחונית להקים פה עוד אחת". מנגד אמר אבי גבאי כי "נתמוך בכל ממשלה שתוביל לשלום. את הבעיות נצטרך לפתור עם מדינות ערב".
הבוקר הזה
27 בספטמבר 2018
08:39

יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (חמישי) לתמיכת טראמפ בפתרון שתי המדינות והדגיש כי מפלגתו לא תאפשר הקמת מדינה פלסטינית. בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר בנט כי "הבית היהודי עומדת כחומה בצורה מול השותפות הקואליציוניות ישראל ביתנו וכולנו, שמושכות את הממשלה שמאלה".

האזינו לריאיון עם נפתלי בנט:

"ראש הממשלה הבא גם יהיה נתניהו, בזה אין ספק. השאלה היא אם תהיה ממשלת ימין או ממשלה שתהיה מובלת על ידי המרכז-שמאל לכיוונים אחרים", אמר שר החינוך לאריה גולן. "יש כבר מדינה פלסטינית בעזה וזאת שגיאה ערכית וביטחונית להקים פה עוד אחת ביהודה ושומרון. היא תציף אותנו בפליטים שנמצאים במדינות ערב בתת מעמד. שכל מי שעובר בכביש 6 ליד הדגל הפלסטיני הגדול, יזכור שכשמדברים על מדינה פלסטינית, שם היא תהיה".

לדבריו, "המפתח הוא בהרכב הממשלה, שהבית היהודי יהיה הכוח המשמעותי. שלא תבחר ימין ותקבל שמאל. בינתיים אנחנו הרבה פעמים מצליחים למנוע שגיאות קשות של השותפות הקואליציות, למשל פסקת ההתגברות. בוחרים ימין ומקבלים מצב שכחלון מבטל אותה".

בתוך כך, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי התייחס בכאן רשת ב' גם הוא לנושא הפלסטיני ואמר שאת הבעיות בינינו לפלסטינים נצטרך לפתור מול מדינות ערב. לדבריו, "אנחנו נתמוך בכל ממשלה שתוביל להסכם שלום – זה הדבר הכי חשוב".

גבאי הוסיף כי "אני קורא לכל אלה שהתבשמו מהצהרת טראמפ. תסתכלו על העובדות עשור שלם שלא קורה כלום. רק הדור הבא של המנהיגים בירושלים ורמאללה יוכלו לקדם הסדר מדיני".

האזינו לריאיון עם אבי גבאי

כמו כן, השר איוב קרא שיצא עם ראש הממשלה לעצרת האו"ם אמר בכאן רשת ב' כי "טראמפ הוא ידיד נלהב של ישראל. הוא לא מפרש כל משפט שלו כמונו. אני תומך בתכנית שתקרב את השלום שאנחנו מייחלים לו". הוא התייחס גם לפגישת נתניהו ונשיא מצרים א-סיסי והוסיף: "זאת הייתה אחת הפגישות הטובות ביותר שהשתתפתי בה, מקווה שתראו תוצאות במציאות של המזרח התיכון".