אביגדור ליברמן בצפון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "המדינה הפלסטינית לא מעניינת אותי"

שר הביטחון סייר בגבול סוריה והגיב על דברי טראמפ בנוגע לפתרון שתי המדינות: "יש בעיות יותר אקוטיות מסתם סיסמאות". בנוגע למשבר עם רוסיה אמר ליברמן: "התיאום הביטחוני עם הרוסים - חשוב ביותר". הוא הוסיף כי ישראל מוכנה לפתיחת מעבר קוניטרה
ניצן גלוסמן
27 בספטמבר 2018
12:01

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (חמישי) לדברי הנשיא האמריקני על פתרון שתי המדינות ואמר כי "המדינה הפלסטינית לא מעניינת אותי. יש פה בעיות יותר אקוטיות מסתם סיסמאות". ליברמן ביקר במעבר קוניטרה שבגבול סוריה ברמת הגולן, והדגיש: "התיאום הביטחוני בין צבא רוסיה וצה"ל זה דבר חשוב ביותר".

"זה שבמדינת ישראל יש 20% מהאוכלוסייה שיוצאת פעם אחר פעם להפגנות ומחאות עם דגלי פלסטין ולא עם דגלי ישראל – יש לי בעיה עם זה, זאת הבעיה המרכזית", אמר שר הביטחון. "אנחנו צריכים לדאוג למדינה היהודית, כל השאר פחות מעניין אותנו".

בנוגע למשבר עם רוסיה בעקבות הפלת מטוס האיליושין 20 אמר ליברמן כי "אנחנו מצטערים על אובדן 15 החיילים והקצינים הרוסים. אין לנו שום עניין לנהל שיח תקשורתי איתם. יש הרבה מגעים ותיאומים, הכל בצינורות החסויים. מבחינתנו, כל האחריות על הפלת המטוס הרוסי - על צבא סוריה. כל השאר נדסקס איתם בפורומים הסגורים. אנחנו ממשיכים בתאום הביטחוני".

"אין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בסוריה ומעולם לא התערבנו. מה שמעניין אותנו זה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל. עצם העובדה שהגענו שגם כוח אונדו"ף התחיל לפעול ולסייר בסיוע צה"ל, זה אומר שאנחנו מוכנים לפתיחת מעבר קוניטרה כפי שהיה קודם. כרגע הכדור נמצא בגרש הסורי", אמר שר הביטחון בנוגע למלחמה בסוריה.

"אסד אינו חבר שלנו, מדובר בפושע מלחמה", הוסיף ליברמן. "כל אותם גופים בינלאומיים שכל כך חרדים לזכויות האדם, אני לא רואה אותם פועלים בצד הסורי ולא מבקשים מאסד הבהרות. זה לא עניינינו. אנחנו דואגים רק לביטחונם של תושבי ישראל".