תקיפה שיוחסה לישראל סמוך לדמשק

בכיר איראני: אם ישראל תמשיך לתקוף בסוריה – התגובות יהיו מצערות

מזכיר המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן האשים שישראל פועלת כדי שהמשבר בסוריה יימשך. "אם תמשיך בפעולותיה – היא תיתקל בתגובות שיגרמו לה להתחרט", אמר בפגישה עם מקבילו הרוסי
רועי קייס
27 בספטמבר 2018
12:32

מזכיר המועצה העליונה לביטחון לאומי באיראן, עלי שמחאני, איים היום (חמישי) כי אם ישראל תמשיך לתקוף בסוריה – יהיו לכך "תגובות מצערות". הוא אמר את הדברים בפגישה עם מקבילו הרוסי, ניקולאי פטרושב, המבקר בטהראן. לפי הדיווחים באיראן, השניים דנו בשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות.

"ישראל פועלת כדי שהמשבר בסוריה יימשך", צוטט שמחאני בסוכנות הידיעות האיראנית "תסנים". לדבריו, ישראל "מבצעת פעולות כדי לתמוך בכנופיות הטרור ותוקפת את הצבא הסורי ואת הכוחות שנלחמים בטרור. אם היא תמשיך בפעולות האלה, היא תיתקל בתגובות שיגרמו לה להתחרט על כך".


מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון, אביגדור ליברמן, להתפתחויות האחרונות בסוריה והפלת המטוס הרוסי. בביקור במעבר קוניטרה שבגבול סוריה ברמת הגולן, אמר ליברמן: "אנחנו מצטערים על אובדן 15 החיילים והקצינים הרוסים. אין לנו שום עניין לנהל שיח תקשורתי איתם. יש הרבה מגעים ותיאומים, הכל בצינורות החסויים. מבחינתנו, כל האחריות על הפלת המטוס הרוסי - על צבא סוריה". הוא הדגיש כי התיאום הביטחוני עם מוסקווה נמשך.

"אין לנו עניין בהתערבות במלחמת האזרחים בסוריה ומעולם לא התערבנו", הוסיף ליברמן. "מה שמעניין אותנו זה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל. עצם העובדה שהגענו שגם כוח אונדו"ף התחיל לפעול ולסייר בסיוע צה"ל, זה אומר שאנחנו מוכנים לפתיחת מעבר קוניטרה כפי שהיה קודם. כרגע הכדור נמצא בגרש הסורי".