זיאד נח'אלה
צילום: אי-אף-פי

הג'יהאד האסלאמי בחר במזכ"ל חדש - זיאד נח'אלה

ההודעה על כך נמסרה במסיבת עיתונאים שכינס הארגון ברצועת עזה. נח'אלה יחליף את רמדאן שלח, שעמד בראש הארגון כ-20 שנה וכעת שרוי בקומה
דנה בן שמעון
28 בספטמבר 2018
13:50

הג'יהאד האסלאמי הודיע היום (שישי) במסיבת עיתונאים בעזה כי זיאד נח'אלה נבחר לשמש כמזכ"ל הארגון. נח'אלה יחליף בתפקיד את רמדאן שלח.

לפי מקורות פלסטיניים, המזכ"ל הנכנס כיהן כסגנו של שלח ומילא בפועל את מקומו כראש הארגון, לאחר ששלח לקה בבעיות בריאותיות ונכנס לתרדמת. רמדאן שלח עמד בראש ארגון הג'יהאד האסלאמי יותר מ-20 שנה ברציפות, מאז חוסל קודמו פתחי שקאקי במלטה.

נח'אלה בן ה-65, נשוי ואב לשישה, גדל בחאן יונס שברצועת עזה. הוא נעצר בפעם הראשונה על ידי ישראל ב-1971 ונגזר עליו מאסר עולם על רקע פעולות ביטחוניות שונות. אחרי 14 שנה בכלא, שוחרר בעסקת ג'בריל. הוא נעצר שוב ב-1988 בעקבות פעילותו בג'יהאד האסלאמי בתקופת האינתיפאדה הראשונה והוא הורחק לדרום לבנון, שם שימש כנציג הארגון.

עוד נמסר ממקורות פלסטיניים כי בבחירות שנערכו במוסדות הג'יהאד האסלאמי נבחרו תשעה חברים ללשכה המדינית של הארגון, בהם חאלד אל-בטש, מוחמד אל-הינדי ונאפז עזאם. בנוסף, נבחרו גם חברים נוספים מהגדה, ירושלים ושטחי מדינת ישראל, לרבות בתי הכלא בישראל. שמותיהם לא נחשפו, בטענה לשמירה על מעטה סודיות סביב זהותם מסיבות ביטחוניות הקשורות למעצרים אפשריים שישראל והרשות הפלסטינית עשויות לבצע.