צילום: אי-פי

פרצת אבטחה בפייסבוק: 50 מיליון משתמשים נפגעו

החברה מסרה שפצחנים ניצלו את הפרצה כדי להשתלט על חשבונותיהם של המשתמשים. החברה הבהירה כי נקטה את הצעדים הנדרשים כדי לתקן את תקלת האבטחה
מואב ורדי
28 בספטמבר 2018
23:09

פייסבוק הודיעה היום (שישי) כי חשבונותיהם של 50 מיליון משתמשים נפגעו בעקבות פרצת אבטחה. בהודעת החברה נמסר כי פצחנים ניצלו את הפרצה כדי להשתלט על חשבונותיהם של המשתמשים.


החברה הבהירה כי נקטה את הצעדים הנדרשים כדי לתקן את תקלת האבטחה ודיווחה על העניין לרשויות. בתגובה ירדה מניית פייסבוק במסחר בבורסה בניו יורק בכ-2.5%. בעקבות הפרצה, התבקשו יותר מ-90 מיליון משתמשים להיכנס מחדש לחשבונות שלהם.

לפני כמה חודשים פייסבוק הייתה שותפה לשערוריית דליפת מידע אישי מהרשת החברתית והודתה כי המידע של כמעט כלל המשתמשים היה נגיש לצד שלישי. בעקבות הפרסומים החלה סערה ופייסבוק חסמה את חברת הנתונים קיימברידג' אנליטיקה בגין ניצול מידע מצד החברה.

תחקיר שפורסם בבריטניה הציג הקלטות של גורמים בכירים בחברה כשהם מתרברבים ביכולותיה להשפיע על מערכות בחירות במדינות בעולם. בעקבות כך הודיעה פייסבוק כי היא מסירה את האפשרות לחפש משתמשים לפי מספר טלפון או כתובת דואר אלקטרוני לאחר שגורמים זדוניים ניצלו לרעה את האפשרות הזו וקצרו מידע על אודות משתמשים מתוך רשימות טלפונים או כתובות דואר אלקטרוני שהיו ברשותם.