נתניהו: "הראש שלי פתוח לתוכנית השלום של טראמפ"

בראיון ל-CNN סירב ראש הממשלה לחזור על ההתחייבות לפתרון שתי מדינות, משום שלדבריו מדובר בסיסמא שמובנת אחרת אצל כל צד. בנוסף הוא התייחס לתקרית הפלת המטוס הרוסי ואמר כי שוחח עם הנשיא פוטין ואמר לו "בדרך מכובדת ביותר וברורה כי ישראל תמשיך לעשות את הנחוץ כדי להגן על עצמה"
ערן סיקורל
29 בספטמבר 2018
12:57

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הלילה (שבת) לכלי תקשורת אמריקניים במהלך ביקורו בניו יורק לרגל עצרת האו"ם. בראיון לרשת CNN אמר כי טרם ראה את תוכנית השלום למזרח התיכון שמכין ממשל טראמפ, אך הבטיח "לבחון אותה בנפש חפצה ובראש פתוח". מנגד, הוא סירב להתחייב לפתרון שתי המדינות והוסיף כי הוא אינו רוצה לדבר בסיסמאות משום שאנשים שונים מבינים אותן באופן שונה, וכי הוא "מעדיף לדבר על תוכן". לדבריו, הוא רוצה שהפלסטינים ישלטו בעצמם, אבל שלישראל תהיה שליטה ביטחונית בין הירדן לים.

נתניהו התייחס לתקרית הפלת המטוס הרוסי ואמר כי שוחח עם הנשיא פוטין ואמר לו "בדרך מכובדת ביותר וברורה כי ישראל תמשיך לעשות את הנחוץ כדי להגן על עצמה".

בעניין איראן אמר נתניהו כי מדיניות הממשל להגביר את הלחץ על טהראן היא צעד שגם מדינות אחרות באזור מברכות עליו. לדבריו, אם יביא הלחץ להפלת המשטר באיראן, לא רבים יזילו דמעה ויתאבלו על המהלך, והראשונים לשמוח יהיו תושבי איראן. בראיון לקול אמריקה חזר על דרישתו מנאומו בעצרת הכללית של האו"ם, לפיה על פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית להגיע מיד לאתר הנוסף שחשף בנאומו. הוא הטיל ספק בנכונות של האיראנים לאפשר ביקור כזה, אך טען כי די אם הפקחים יפעילו מכשירים למדידת קרינה בטווח של עשרות מטרים מהאתר.

לדבריו, לפני שבועות אחדים, ניסו דיפלומטים איראנים לרצוח אזרח איראני על אדמת אירופה. המזימה סוכלה בזכות מידע שהעבירה ישראל. באותו שבוע ממש פתחו האירופים שטיח אדום לנשיא איראן רוחאני. שבועיים קודם לכן, סוכנים איראנים נתפסו בארצות הברית כשהם מנסים לבצע משימה דומה. "האירופים ממשיכים להיאחז במה שהיו רוצים שאיראן תהיה במקום במה שהיא באמת", אמר.

איראנים מצלמים סלפי ליד האתר שנחשף: האם המידע שחשף נתניהו מחדש?