"בושה": קבלת הפנים של ריאל מדריד לעהד תמימי

הצעירה הפלסטינית שהורשעה בתקיפת חייל ובהסתה זכתה לכבוד במועדון הכדורגל הספרדי, אליו הגיעה במסגרת מסע ההסברה שלה באירופה. במשרד החוץ הישראלי זעמו: "מועדון יוקרתי מחבק מחבלת המסיתה לשנאה ולאלימות". אביה, באסם תמימי: "הבת שלי לא טרוריסטית"
דנה בן שמעון ועופר חלפון
29 בספטמבר 2018
21:32

עהד תמימי, שריצתה שמונה חודשי מאסר בכלא הישראלי לאחר שהורשעה בתקיפת קצין צה"ל ובהסתה, התארחה אתמול (שישי) במועדון הכדורגל הספרדי ריאל מדריד במסגרת ביקור ההסברה שלה באירופה. הנערה הפלסטינית נפגשה עם אמיליו בוטרגניו שחקן העבר של הקבוצה, המשמש היום ראש מחלקת קשרי החוץ של המועדון, ואף קיבלה חולצת הוקרה הנושאת את שמה.


במשרד החוץ הישראלי זעמו על קבלת הפנים. דובר המשרד, עמנואל נחשון, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר במעשה מביש: "מועדון כדורגל יוקרתי מחבק מחבלת המסיתה לשנאה ולאלימות". אביה, באסם תמימי, מחה: "הבת שלי לא טרוריסטית, היא פועלת למען החופש ולמען פלסטין. אם ישראל כועסת - סימן שהיא עושה משהו טוב".

תחילה ביקרה תמימי בצרפת וכעת היא מסיירת בספרד. כל העת היא מלווה באביה, שעד כה נמנעה יציאתו לחו"ל על ידי השב"כ, אך מסע ההסברה הזה זיכה אותו באישור יציאה. היעד הבא של השניים הוא תוניסיה ולאחר מכן ירדן - שם תיפגש עם המלכה ראניה. את המסע יסיימו בטורקיה.

תמימי נשלחה למאסר לאחר שתועדה סוטרת לקצין צה"ל בנבי סאלח. בחודש מארס האחרון קיבל בית המשפט הצבאי בעפר את הסדר הטיעון שאליו הגיעה עמה הפרקליטות הצבאית. על פי ההסדר, תמימי הורשעה בתקיפת חייל ובשלושה אישומים נוספים, ונגזרו עליה שמונה חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 5,000 שקלים.