נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט נגד שר הביטחון: "כך נראית מדיניות שהיא כישלון"

שר החינוך תקף את התנהלותו של שר הביטחון בנוגע לאירועים בעזה. לדבריו, "ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס". הוא הוסיף כי יעלה את הנושא בישיבת הקבינט הקרובה, והדגיש: "הסכמי ליברמן - חמאס קרסו". ישראל ביתנו בתגובה: עדיף שבנט יתמקד בכשלונותיו במערכת החינוך
גילי כהן
30 בספטמבר 2018
06:22

חבר הקבינט והשר נפתלי בנט תקף הבוקר (ראשון) את מדיניותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בנוגעת למתיחות ברצועת עזה. לדבריו, "הוא השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס. הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן - חמאס קרסו". הוא הוסיף כי יעלה את הנושא לדיון בישיבת הקבינט הקרובה.

"בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור", מסר בנט בהודעתו. "כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון. כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה - והיא הובילה. מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה כי "ביום שישי האחרון נהרגו שבעה מתפרעים פלסטינים, מעל 500 נפצעו ואף ישראלי לא נשרט, כתוצאה ממדיניות נחושה ועוצמתית שהוכיחה את עצמה. המתקפות החוזרות ונשנות של שר החינוך על שר הביטחון מצביעות כנראה על ההיסטריה, ועל הקנאה שבהן הוא שרוי. עדיף שיתמקד בכשלונותיו במערכת החינוך ולא יפריע לדברים שמחייבים ניסיון, אחריות ושיקול דעת".
השר בנט הוא שותף מלא להחלטות הקבינט וגם כשכבר טרח להופיע לדיונים בנושא עזה, לא זכור שאי פעם הביע התנגדות למדיניות הקבינט.

דבריו של שר החינוך התקבלו לאחר סוף שבוע של הפרות סדר בגבול רצועת עזה, בהן נהרגו שבעה פלסטינים. כ-20,000 מתפרעים השתתפו בהפרות הסדר שהוביל חמאס אמש לאורך גדר המערכת. לדברי צה"ל, המתפרעים חיבלו בתשתיות הביטחון, ניסו לפרוץ את גדר המערכת במספר מוקדים והשליכו יותר מ-100 מטענים מאולתרים ורימוני נפץ לעבר הלוחמים והגדר.

"חמאס ממשיך בפעולות הטרור לאורך רצועת עזה, תוך שימוש ציני בתושבי הרצועה וסיכון ילדים הנשלחים לגדר, ככסות לפעילויות טרור. חמאס אחראי להכוונת הפרות הסדר האלימות ולתוצאותיהן. צה"ל ערוך לפעול למול אירועים דומים ונסיונות לבצע פעילות טרור יתקלו בתגובה קשה", נמסר מדובר צה"ל.