קברו של ארי נשר

אבי נשר ספד לבנו: "הייתי משלם כל מחיר כדי להיות בנעלייך - להיטמן במקומך"

בנו של הקולנוען אבי נשר, ארי נשר, נקבר היום בבית העלמין מושב אודים שבשרון. ארי נפטר בתחילת שבוע שעבר, לאחר שנפגע לפני כשבועיים בתאונת פגע וברח בתל אביב
יובל אגסי
30 בספטמבר 2018
14:00

ארי נשר בן ה-17 הובא היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין מושב אודים שבשרון. ארי נהרג בתאונת פגע וברח שהתרחשה בשבוע שעבר בתל אביב. אביו, אבי, ספד לו ואמר: "בעוד כמה דקות נטמון בעפר את גופו של בננו. אין מחיר שלא הייתי משלם עכשיו כדי להיכנס לנעליים שלו - להיטמן במקומו".

"בערב יום ראשון, כמה שעות לפני האירוע הנורא, יצא בני ארי מהבית כמו שהוא נהג לעשות במהלך השנה האחרונה. הוא נעל נעלי אולסטאר שחורות שלי ולבש חולצת פולו שלי שהתכווצה בכביסה. היה בזה משהו מצחיק, כי כף רגלי גדולה משלו בשלוש מידות", הוסיף נשר. "איריס הציעה לקנות לו נעליים זהות במספר שלו, אבל הוא התעקש ללכת על שלי. סוג של מחמאה גדולה שילד נותן להורה".

איריס, אמו של ארי, סיפרה: "לפני שנפרדנו ממך קיבלתי הצעה נדיבה מהאחיות בבית החולים, לשכב לידך ולהרדים אותך כמו שאהבת כשהיינו ילדים. היינו נשכבים כשפנינו פונים זה אל זה, עוצמים עיניים ומי שפותח עיניים מפסיד במשחק. הפעם ניצחת".

משפחת נשר החליטה לתרום את אבריו של בנה לאחר מותו. הלב, הכבד, הריאות והכליות של הנער, הושתלו בחמישה אנשים שונים. משפחת אחד המושתלים: "זו אצילות נפש, נהיה אסירי תודה לנצח". אילן טמסות, שבגופו הושתלו ריאותיו של נשר מסר כי "רוצה להודות למשפחה המדהימה שהחליטו להעניק לי ולמשפחתי להמשיך את החיים כרגיל. אין שום דבר שהוא אצילי יותר ברגע המשבר שפקד אותם".

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מסר לאחר הלוויה כי ״התמונות והקולות מהלוויתו של ארי נשר קורעות את הלב. אקדם במהירות בכנסת כל הצעת חוק שתונח בפניי, שתגביר את האכיפה על רוכבי האופניים החשמליים ותחמיר את הענישה לנהגים שיכורים. אנחנו מחוייבים למנוע את האסון הבא״.