עהד תמימי
צילום: אי-פי

שגריר ישראל בספרד תקף את עיריית מדריד שאירחה את תמימי: "מעודדת אלימות נגד ישראלים"

תמימי התארחה בסוף השבוע בעיריית מדריד והתקבלה בחום על ידי קבוצת הכדורגל ריאל מדריד. שגריר ישראל בספרד מחה: "היא אינה לוחמת חופש אלא מעודדת טרור"
עמיחי שטיין
30 בספטמבר 2018
16:45

שגריר ישראל בספרד דניאל קוטנר תקף היום (ראשון) את עיריית מדריד ומחה על קבלת הפנים החמה שזכתה לה עהד תמימי, שריצתה שמונה חודשי מאסר בכלא הישראלי לאחר שהורשעה בתקיפת קצין צה"ל ובהסתה. הצעירה הפלסטינית התארחה בסוף השבוע גם במשחק של מועדון הכדורגל הספרדי ריאל מדריד במסגרת ביקור ההסברה שלה באירופה.

דניאל קוטנר כתב במכתב לראש העירייה כי "הצעד מצד העירייה מעודד אלימות נגד ישראלים ומונע דיאלוג בין ישראל לפלסטינים. היא אינה לוחמת חופש אלא מי שמעודדת טרור". בנוסף, השגריר הישראלי החרים את משחק הכדורגל בו התארחה תמימי.

הפלסטינית נפגשה גם עם אמיליו בוטרגניו כוכב העבר של הקבוצה, המשמש היום ראש מחלקת קשרי החוץ של המועדון. היא אף קיבלה חולצת הוקרה הנושאת את שמה.


תמימי ביקרה בעיריית מדריד וערכה מסיבת עיתונאים עם אחד מסגני ראש העיר שכינה אותה "דוגמא למאבק של העם הפלסטיני בהפרת זכויות האדם מצד ישראל". תחילה ביקרה הנערה בצרפת וכעת היא מסיירת בספרד. כל העת היא מלווה באביה, שעד כה נמנעה יציאתו לחו"ל על ידי השב"כ, אך מסע ההסברה הזה זיכה אותו באישור יציאה. היעד הבא של השניים הוא תוניסיה ולאחר מכן ירדן - שם תיפגש עם המלכה ראניה. את המסע יסיימו בטורקיה.