דונלד טראמפ וג'סטין טרודו
צילום: אי-פי

בתום משא ומתן ארוך: ארה"ב וקנדה הכריזו על הסכם סחר חדש

כחודש לאחר החתם על הסכם סחר מחודש עם מקסיקו, הגיע טראמפ להבנות גם עם קנדה - השותפה השלישית בהסכם הסחר נאפטא בין מדינות אמריקה הצפונית. פרטי ההסכם צפויים להתפרסם בהמשך
נתן גוטמן
01 באוקטובר 2018
09:50

ארצות הברית וקנדה הגיעו הלילה (שני) להסכמה שתאפשר את המשך קיומו של הסכם הסחר נאפטא, בו שותפות ארצות הברית, קנדה ומקסיקו. ההסכמה הושגה אחרי משא ומתן בן 13 חודשים, שהיה מלווה במתיחות בין שתי המדינות. פרטי ההסכם החדש צפויים להימסר בהמשך.

לפני כחודש ארצות הברית ומקסיקו חתמו על הסכם סחר מחודש. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אז כי הגיע להבנות טובות מאוד עם מקסיקו בדבר תיקונו של הסכם נפטא, וציין כי ההסכם עם מקסיקו ייטיב עם היצרנים ועם החקלאים האמריקנים.

"זה יום גדול למסחר, יום גדול לקשרים בין שתי המדינות", אמר טראמפ במסיבת עיתונאים בחדר הסגלגל בבית הלבן. במהלך האירוע התקשר טראמפ לעמיתו ממקסיקו, אנריקה פניה נייטו, כדי לברכו על הסיכומים שהושגו. 

לאחר החתימה על ההסכם עם מקסיקו, אמר טראמפ כי העדיף לפתוח בשיחות עם מקסיקו כדי לראות אם אפשר בכלל להגיע להסכם. הסכם נפטא נחתם לפני 25 שנה ובמסע הבחירות שלו התחייב טראמפ שיפרוש ממנו אם לא יצליח להכניס בו תיקונים לטובת ארצות הברית.