משטרה במסיבת טבע באוגוסט האחרון
צילום: דובר המשטרה

גבר בן 55 מת במסיבת טבע בצפון; אדם נוסף במצב קשה

מבית החולים זיו, שם נקבע מותו של בן ה-55, נמסר כי המוות נגרם כתוצאה ממנת יתר של סמים. עוד פונו מהמסיבה סמוך ללהבות הבשן, אלמוני כבן 30 במצב קשה וצעיר כבן 20 במצב בינוני קל
רובי המרשלג
01 באוקטובר 2018
13:35

גבר בן 55 ממרכז הארץ התמוטט ומת היום (שני) במסיבת טבע בשטח הסמוך ללהבות הבשן בגליל העליון. מותו נקבע בבית החולים זיו שבצפת, לאחר ניסיונות החייאה. מבית החולים נמסר כי מותו נגרם ככל הנראה ממנת יתר של סמים.

בנוסף, שני גברים נוספים פונו מהמסיבה בצפון לבית החולים זיו. גבר אלמוני כבן 30 נמצא במצב קשה כשהוא מונשם ומורדם, וצעיר בן 20 ממרכז הארץ מטופל במצב בינוני-קל כשהוא סובל מחדירת אוויר לחזה. המשטרה בודקת את נסיבות האירוע.

מהמועצה האזורית הגליל העליון נמסר: למפיקי המסיבה ניתן האישור הדרוש לאירוע, רק לאחר שעמדו בכל התנאים של משטרת ישראל, מכבי האש וגורמי הבריאות והאבטחה. אנו משתתפים בצער המשפחה של הנפטר.

לפני כשנה מתה החיילת טוהר דוד בת ה-20 במסיבת טבע בדרום הארץ. במשטרה התקבל דיווח שלפיו צעירה מוטלת בצד הכביש בצומת להבים, סמוך לתחנת אוטובוס. מהחקירה עלה כי דוד נחבלה בראשה במהלך המסיבה והתמוטטה. בשלב מסוים אותרה בידי המארגנים שהעלו אותה לטנדר שהיה ברשותם. לאחר שניסו לסייע בטיפול רפואי לא מקצועי, הבינו כי אין מנוס אלא לפנות אותה אך לאחר מספר דקות נסיעה – שב הרכב על עקבותיו לשטח המסיבה. רק אחרי כחמש שעות בהן שכבה בטנדר ומצבה הידרדר, החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי.

מותה של דוד נקבע בבית החולים סורוקה בבאר שבע, אחרי כמה ימים בהם שכבה מחוסרת הכרה. בבדיקת רעלים בדמה לא נמצאו סמים. חבר שלה הודה שקנה עבורה סם הזייה, אולם סוחר הסמים במסיבה, ממנו נקנה הסם, לא הואשם. שני מארגני המסיבה, שהתקיימה ללא רישיון, וחברם, שהיה אז סטודנט שנה רביעית לרפואה בבאר שבע, שבדק את הצעירה ולא הזעיק עזרה מיידית, נחקרו בחשד להריגה והוגשו נגדם כתבי אישום