נתניהו באו"ם
צילום: אי-פי

לבנון על נתניהו: "מנסה לברוח מתיקי השחיתות באמצעות יצירת קרבות מעבר לים"

שר החוץ הלבנוני הבהיר כי ארצו לא יכולה להסכים לכך שבימת האו"ם תנוצל כדי להצדיק את תוקפנות חדשה נגדה. "לבנון מדינה שוחרת שלום שמעולם לא תקפה אף אחד", אמר בתדרוך לשגרירים הזרים בביירות. לדבריו, אמנם לחיזבאללה יש טילים מדויקים - אך לא באזור נמל התעופה בבירה
עומרי חיים
01 באוקטובר 2018
17:02

שר החוץ של לבנון, ג'ובראן באסיל, תקף היום (שני) את דבריו באו"ם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי ארצו לא תסכים לכך שבימת האו"ם תשמש כהכנה לתוקפנות חדשה נגד לבנון, תחת טענות לא מבוססות שיש אתרי טילים סביב נמל התעופה של ביירות. את הדברים אמר באסיל בתדרוך לשגרירים הזרים בבירה. באסיל הוסיף שנתניהו הסתמך על הערכות ועובדות ביטחוניות לא מדויקות, ללא כל ראיות משכנעות. לדבריו, אמנם יש הצהרות שמאשרות שלחיזבאללה יש טילים מדויקים, אך אין זה אומר שהטילים האלה נמצאים באזור נמל התעופה של ביירות.

השר הלבנוני אמר כי "זו לא הפעם הראשונה שנתניהו, כשהוא שקוע בתיקי שחיתות, מנסה לברוח באמצעות יצירת קרבות 'מעבר לים'. הפעם הוא משתמש בבימת האו"ם בדרך כה אומללה בכדי לסלף עובדות הקשורות ללבנון". עוד הוסיף באסיל כי השגרירים הוזמנו מאחר שאסור להסכים שישימעו טענות שקריות כאלה על בימת האו"ם, שמנוצלת כדי להפר את ריבונותה של לבנון ולתקוף אותה. זאת, באותה מידה כפי שהלבנונים לא מסכימים לכך שיהיו משגרי טילים סביב נמל התעופה של ביירות, להם ולמדינות העולם 

עוד אמר השר כי מדינות העולם חייבות לשים קץ לטרור המדינתי של ישראל, וכי נתניהו מבצע טרור מדינתי נגד מדינה שוחרת שלום כמו לבנון, שלא תקפה מעולם ותמיד הייתה בעמדת הגנה: "העם שלה ימשיך להיאבק והוא ינצח. שנתניהו יזכור - כשהוא מדבר על לבנון, הוא מדבר על עם שניצח אותו. העם הזה ערוך לנצח אותו פעמים נוספות כיוון שהוא נמצא על אדמתו ומגן על אדמתו".

באסיל ציין ש" ישראל לא מכבדת את האו"ם ולא מצייתת להחלטותיו, למעשה ישראל הפרה יותר מ-28 החלטות של עצרת הביטחון ו-100 החלטות של העצרת הכללית. ב-2018 ישראל הפרה, כפי שראש הממשלה זה עתה הודיע לי, את המרחב האווירי, הימי והיבשתי שלנו כמעט 1,500 פעמים – בשמונת החודשים האחרונים בממוצע של יותר מ-150 פעמים בחודש".