שר החוץ הלבנוני באסיל, היום בביירות
צילום: אי-פי

נתניהו: "התדרוך של לבנון לשגרירים הזרים - סיור סרק תעמולתי"

רה"מ: "על השגרירים לשאול עצמם מדוע המתינו שלוש יממות עד שביצעו את הסיור. כדרך קבע חיזבאללה דואג לנקות את השטח באתרים שנחשפו". השגריר הרוסי בביירות: השתכנעתי שטענות ישראל אינן נכונות
גילי כהן ורועי קייס
01 באוקטובר 2018
21:55

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף הערב (שני) את התדרוך שערך שר החוץ של לבנון לשגרירים הזרים בביירות וכינה אותו "סיור סרק תעמולתי". לדברי נתניהו, השר הלבנוני לקח את השגרירים למגרש הכדורגל אך נמנע מלהביא אותם למפעל התת-קרקעי לייצור טילים מדויקים שצמוד לו מתחת לקרקע.

בהודעה שפרסם הוסיף ראש הממשלה כי באמצעות הסיור שיקר חיזבאללה לקהילה הבינלאומית במצח נחושה."על השגרירים לשאול את עצמם מדוע המתינו שלוש יממות עד שביצעו את הסיור. כדרך קבע חיזבאללה דואג לנקות את השטח באתרים שנחשפו", נאמר בהודעה. ראש הממשלה הוסיף כי מצער שממשלת לבנון מקריבה את שלום אזרחיה בחיפוי על חיזבאללה שלקח את לבנון כבת ערובה לתוקפנות שלו נגד ישראל.


בתדרוך שערך לשגרירים הזרים הכחיש שר החוץ הלבנוני ג'ובראן באסיל את הטענות על קיומם של אתרי טילים סביב נמל התעופה בביירות. הוא תקף בחריפות את נתניהו על דבריו באו"ם, והאשימו כי זו לא הפעם הראשונה שהוא בורח מתיקי השחיתות שבהם הוא מצוי באמצעות יצירת קרבות מעבר לים. באסיל הוסיף שעל מדינות העולם לשים קץ לטרור המדינתי של ישראל שאינה מכבדת את האו"ם והחלטותיו. 

שגריר רוסיה בלבנון אלכסנדר זסיפקין, שהשתתף בסיור, אמר כי השתכנע שהטענות של ישראל בדבר מתקני הטילים של חיזבאללה אינן נכונות. השגריר הרוסי הוסיף כי בעת האחרונה אנו עדים להסלמה בהצהרות של ישראל אך הוא אינו יודע לומר אם מדובר בהכנה לתקיפה של צה"ל בלבנון.

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה נתניהו כי הניסיון של איראן לקשור את ישראל לפיגוע שהיה באהוואז בחודש שעבר מגוחך. לדבריו, העובדה שעל הטילים האיראניים שנורו לפנות בוקר למזרח סוריה בנקמה על הפיגוע נכתב "מוות לישראל" - מוכיחה הכל.

בהתקפת הירי במצעד הצבאי באהוואז לפני שבוע וחצי נהרגו 25 איראנים, כמעט מחציתם אנשי משמרות המהפכה. היום ירתה איראן טילים אל בסיסים של דאעש במזרח סוריה, שבהם נפגשו לדבריה מתכנני הפיגוע