נוחי דנקנר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נוחי דנקנר בכניסה לכלא מעשיהו: "בוטח בקב"ה ובמערכת אכיפת החוק"

בהצהרה קצרה בכניסה לבית הסוהר אמר איש העסקים כי הוא "בוטח במערכת הצדק". בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי לשעבר הורשע ביולי 2016 בהרצת מניות. לפי חודש נדחה הערעור שהגיש, ועונשו הוחמר לשלוש שנות מאסר
רום ליאור
02 באוקטובר 2018
08:22
עודכן ב 09:20

איש העסקים נוחי דנקנר הגיע הבוקר (שלישי) לכלא מעשיהו על מנת להתחיל לשאת את עונשו - שלוש שנות מאסר על הרצת מניות. בהצהרה קצרה בכניסה לבית הסוהר אמר: "יום קשה לי ולמשפחתי, נלחמתי על חפותי. אני מאמין בקב"ה שהכל לטובה, בוטח במערכת הצדק והמשפט ואוהב מאוד את מדינת ישראל".בנוסף יתחיל לשאת את עונשו גם איתי שטרום, שותפו של דנקנר לתרמית. הוא נידון לשתי שנות מאסר.


דנקנר צפוי לעבור ראיונות עם עובדת סוציאלית וקצין מודיעין של שב״ס, אחר כך יפתח לו חשבון קנטינה ואז הוא ימוין לאגף שבו ישהה. לפי שעה דנקנר צפוי לשהות באגף 10, שבו שהה גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

לפני כחודש דחה בית המשפט העליון את ערעורו של דנקנר והחמיר את עונשו לשלוש שנות מאסר, לאחר שקבע כי ”מדובר בפרשת תרמית בניירות ערך מהחמורות והחריגות שהתגלו בשנים האחרונות". השניים הורשעו בפרשה שבמרכזה פעילות מסחר תרמיתית אינטנסיבית בשלושה ימי מסחר, סביב הנפקה קריטית לקבוצת אי.די.בי אחזקות. בית המשפט המחוזי קבע בהכרעתו ביולי 2016 כי היקף פעילות המסחר המדוברת עמד על עשרות מיליוני שקלים, והסכום שגויס באותה הנפקה עמד על 321 מיליון שקלים הנגועים במרמה.

לאחר דחיית ערעורו אמר דנקנר בשיחות סגורות: ״לא ציפיתי לתוצאה הזאת. אני בהלם. אני עדין מתקשה לעכל את זה. הרצנו אתמול כל מני תרחישים וממש לא צפינו תרחיש כזה. האמנתי שיהיה פה זיכוי. גם העיתוי של פסק הדין בסוף חודש אלול ולפני החגים עורר אצלי תקווה״.

הניצחון של הפרקליטות במשפט דנקנר הוא רוח גבית לנלחמים בשחיתות | לטור של הפרשן מוטי גילת