דיווח: ארה"ב החלה לשלול בקשות לויזה עבור בני זוג מאותו המין של דיפלומטים זרים

משרד החוץ האמריקני דורש מנציגים ומעובדי האו"ם להירשם כנשואים עד סוף 2018 - או שיצטרכו לעזוב. סמנת'ה פאוור, שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, כינתה את המדיניות "אכזריות מיותרת וקנאית". לדבריה, "רק 12% מהמדינות החברות באו"ם מאפשרות נישואים חד-מיניים"
סוכנויות הידיעות
02 באוקטובר 2018
10:48

ממשל טראמפ החל לשלול בקשות לאשרות ויזה עבור בני זוג מאותו המין של דיפלומטים המשרתים בארה"ב ובאו"ם, כך דיווח המגזין "פורן פוליסי". הממשל דורש מהם להירשם כנשואים עד סוף 2018 - או שיצטרכו לעזוב.

לפי המדיניות שנכנסה לתוקפה אתמול (שני), בני זוג של דיפלומטים המוצבים בארצות הברית יצטרכו להוכיח כי הם נשואים עד סוף 2018, או לעזוב את המדינה תוך 30 יום, ואילו בני זוג המבקשים להיכנס למדינה ידרשו להוכיח כי הם נשואים. "משרד החוץ האמריקני לא יעניק אשרות ויזה דיפלומטיות לזוגות מאותו המין", כתב מנהל משאבי האנוש באו"ם במכתב לעובדים שהופץ בחודש שעבר. "החל ה-1 באוקטובר בני זוג ידרשו להוכיח שהם זכאים לויזה". כרגע ישנם לפחות 10 עובדים של האו"ם שידרשו להינשא על מנת שהאשרה של בני זוגם תוארך.

ביולי הודיעה המשלחת האמריקנית על המדיניות, שהפכה את המדיניות שהנהיגה שרת החוץ האמריקנית לשעבר הילארי קלינטון בשנת 2009. אותה מדיניות לא התירה לבן זוג מהמין השני להיכנס למדינה עם אשרה דיפלומטית. המשלחת האמריקנית לאו"ם תיארה את ההחלטה כמדיניות אשר מיישרת קו עם פסיקת ביהמ"ש העליון בארצות הברית ב-2015, שהכירה בנישואים חד-מיניים. "בני זוג מאותו המין של דיפלומטים אמריקנים ייהנו מאותם זכויות והטבות להם זכאים בני זוג מהמין השני", כתבה המשלחת למשלחות האו"ם בארצות הברית בחודש יולי.

מנגד, מתנגדי המדיניות אומרים שהיא מייצרת קשיים על זוגות המגיעים ממדינות בהן נישואי גאים אינם חוקיים. סמנת'ה פאוור, שגרירת ארצות הברית באו"ם לשעבר, כינתה את המדיניות "אכזריות מיותרת וקנאית". בציוץ בחשבון הטוויטר שלה כתבה פוואר: "משרד החוץ האמריקני לא יאפשר לבני זוג מאותו המין של עובדי האו"ם לקבל אשרות, אלא אם הם נשואים. רק 12% מהמדינות החברות באו"ם מאפשרות נישואים חד-מיניים".