צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שנת מאסר למטפלת שהתעללה בתינוקות בני שבעה חודשים

רחל לוי הורשעה השנה בהתעללות בילדים בביתם בחיפה לפני שלוש שנים. אמם של הילדים בירכה על כך שעל המטפלת נגזר מאסר בפועל: "חששנו שיגזרו עליה עבודות שירות. זה אות אזהרה - מקבלים מאסר בפועל על התעללות בחסר ישע"
חן ביאר
02 באוקטובר 2018
12:37

בית משפט השלום בחיפה גזר הבוקר (שלישי) עונש של שנת מאסר בפועל ותשעה חודשי מאסר על תנאי על רחל לוי, תושבת קריית מוצקין בת 72, שהורשעה בחודש פברואר השנה בתקיפת בשני תאומים בני שבעה חודשים בהם טיפלה בחיפה לפני שלוש שנים. כמו כן היא הורשעה בתקיפה של אחותם שהייתה בת פחות משלוש. הוריהם של השניים נחשפו למקרי התעללות שתועדו במצלמה שהייתה מותקנת בביתם. לוי צפויה גם לפצות כספית את הקורבנות.

אמם של הילדים בירכה על כך שעל המטפלת נגזר מאסר בפועל: "חששנו שיגזרו עליה עבודות שירות. זה אות אזהרה - מקבלים מאסר בפועל על התעללות בחסר ישע". בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' סיפרה כי לוי "הציגה את עצמה כגורו של המטפלות בחיפה. היינו בטוחים שהיא הכי טובה". לכן, לדבריה, היא לא חשדה בלוי גם לאחר שראתה שבנה פצוע. "ראיתי סימן כחול עליו, והיא אמרה שזה בגלל שהוא קיבל מכה בסלון, בגלל זה הלכתי למצלמות לבדוק איזה צעצוע מסכן אותו". האם נדהמה לגלות כי שלוי הכתה את ילדיה ב-22 הזדמנויות - בכל יום שבו שהתה בביתם. "היא הייתה מכה אותו ואז מורחת לו משחת החתלה על המצח כדי שהפצע יירגע".

האזינו לראיון המלא:

בחודשים האחרונים התפרסמו מספר מקרי התעללות בפעוטות, בראשם מותה של התינוקת יסמין וינטה בגן הילדים "מאשה והדב" בפתח תקווה. הסייעת הנאשמת בהריגת הפעוטה, אינה סקיבנקו, הואשמה כי הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה.