מקרון ורוחאני בפגישה
צילום: אי-אף-פי

גורמים בצרפת: הגילויים על איראן עשויים להשפיע על יחס צרפת להסכם הגרעין

הגורמים אמרו לכאן חדשות כי לא ייתכן שאיראן נתפסה בשקר, מנסה לבצע פיגוע, והכול יישאר כרגיל בתחום הגרעין. לדבריהם, למרות ההצהרות היום של שרת ההגנה שדבר לא השתנה, ייתכן שהלחץ הציבורי והפוליטי יעשה את שלו
עמיחי שטיין
02 באוקטובר 2018
22:17

גורמים בצרפת אומרים היום (שלישי) כי ייתכן שהגילויים האחרונים סביב מעורבות איראן בניסיון לבצע פיגוע בפאריז ישפיעו על היחס מצד הממשל הצרפתי להסכם הגרעין. הגורמים אמרו לכאן חדשות כי "לא ייתכן שאיראן נתפסה בשקר, מנסה לבצע פיגוע, והכול יישאר כרגיל בתחום הגרעין". לדברי הגורמים, למרות ההצהרות היום של שרת ההגנה שדבר לא השתנה בנוגע לגרעין, ייתכן שהלחץ הציבורי והפוליטי יעשה את שלו.


נשיא צרפת עמנואל מקרון התבטא בתקופה האחרונה כי הוא מעוניין לבקר באיראן, ביקור שכרגע אומרים הגורמים "נראה רחוק". על רקע הפרסום בצרפת כי איראן עמדה מאחורי ניסיון הפיגוע נגד כנס האופוזיציה בחודש יוני, הודיעה צרפת על השהיית מינוי השגריר בטהראן ותפיסה של נכנסים איראנים. את המידע על המעורבות האיראנית העבירה ישראל, במסגרת המידע שהועבר על ידי המוסד שסייע לסכל את הפיגוע.

בתוך כך דווח הערב בצרפת כי איראן מעוניינת בשיחות עם פאריז על מנת לטהר את האוויר סביב "חוסר ההבנה" בנוגע להאשמות בניסיון הפיגוע. שירותי הביטחון של צרפת הודיעו היום  כי משרד המודיעין של איראן הוא שעומד מאחורי הפיגוע שסוכל נגד כינוס של האופוזיציה האיראנית בפריז, לפני כשלושה חודשים.