זירת הרצח

אמיר בסטיקר שהואשם ברצח שכנו איתי מור באשדוד זוכה מחמת אי שפיות

בית המשפט המחוזי בבאר שבע שלח אותו ל-25 שנות אשפוז בבית חולים לחולי נפש. במהלך הדיון אמר בסטיקר שהוא מתחרט חרטה עמוקה על מה שעש. לדבריו, "נכנס בו השטן״
איציק זוארץ
02 באוקטובר 2018
23:29

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה היום (שלישי) את אמיר בסטיקר שהואשם ברצח שכנו איתי מור באשדוד בחודש ינואר. הוא זוכה מחמת אי שפיות ונשלח ל-25 שנות אשפוז פסיכיאטרי בבית חולים לחולי נפש. במהלך הדיון אמר שהוא מתחרט חרטה עמוקה על מה שעשה. לדבריו, "נכנס בו השטן״.

בראשית השנה דקר אמיר בסטיקר את מור, אב לארבעה ילדים, כמה פעמים באמצעות סכין שנטל מהמטבח בביתו, והשאיר אותו להתבוסס בדמו בחדר המדרגות. מכתב האישום, שהוגש נגדו התברר כי הוא הבחין במור יוצא מדירתו בקומה השנייה בבניין שברחוב אשכול באשדוד כדי להשליך אשפה. בסטיקר ניגש למטבח, שלף ממנו סכין עם להב באורך 13 סנטימטרים, רץ לעברו של מור ודקר אותו כמה פעמים, בין היתר בחזהו ובצוואר, עד שהסכין נשברה. לאחר מכן, שב לדירתו ונעל את הדלת.

אלמנתו של הקורבן, עמית מור, כמו גם שכנים נוספים בבניין, שמעו אותו צועק ומצאו אותו מתבוסס בדמו על הרצפה בחדר המדרגות, תוך שהוא ממלמל: "למה הוא עשה לי את זה?". הם הזעיקו למקום צוותים של מגן דוד אדום והמשטרה. מור פונה לבית החולים אסותא באשדוד, שם מת מפצעיו.

מאז הרצח הנאשם שהה במעצר, ובחקירתו טען כי שמע קול שאמר לו שמור עומד לרצוח אותו, ולכן ביצע את המעשה. למרות חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין ומהווה סכנה לעצמו ולסביבה, בסטיקר סירב באמצעות עורכת דינו לאשפזו לצורך אבחון.