דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

דיווח בארה"ב: טראמפ ומשפחתו העלימו מסים בשווי מיליוני דולרים

תחקיר ה"ניו יורק טיימס" חושף שהנשיא האמריקני סייע להוריו לחמוק מתשלומי מסים. לפי התחקיר, ההורים העבירו מאות מיליוני דולרים לילדיהם ושילמו רק על כעשרה אחוזים מהם. בבית הלבן הכחישו את הדיווח
מערכת כאן חדשות
03 באוקטובר 2018
06:53

תחקיר של ה"ניו יורק טיימס" חושף הלילה (רביעי) כי רשויות המס בארצות הברית חוקרות כי הנשיא האמריקני ומשפחתו העלימו מאות מיליוני דולרים מרשויות המס. לפי התחקיר, הוריו של טראמפ העבירו לילדיהם בעבר מאות מיליוני דולרים, ושילמו עליהם כעשרה אחוזים מהמיסים שהיו אמורים לשלם בפועל.

בתחקיר פורסם כי דונלד טראמפ ואחיו הקימו חברת קש כדי להסוות את מיליוני הדולרים שהגיעו במתנה מהוריהם, ודיווח לרשויות על שווי נכסים נמוך ממחירם האמיתי. הם הדגישו כי התחקיר התבסס על יותר מ-100 אלף מסמכים, והעלו תהיות על סירובו של הנשיא האמריקני לפרסם את החזרי המס שלו.

לדברי מומחי מס, טראמפ לא צפוי להיות חשוף לתביעה פלילית נגדו בפרשה, מאיר שהמעשים התרחשו לפני זמן רב וחלה עליהם התיישנות. אך עדיין ניתן יהיה לקנות אותו על הונאת המס. בתחקיר נכתב כי אביו של הנשיא, פרד, היה "יצירתי במציאת דרכים לנתב את העושר לילדיו. הוא הפך את דונלד לא רק לעובד שלו, אלא גם למנהל הרכוש, בעל הבית שכיר ויועץ". בנוסף פורט ב"ניו יורק טיימס" על הדרכים בהם השתמש פרד להעביר את הבעלות על נכסיו לארבעת ילדיו. 

בבית הלבן הכחישו את הדברים ואמרו כי מדובר בהאשמות שווא. בנוסף הובהר כי רשויות החוק במדינה אישרו את הפעילות הכספית של משפחת טראמפ לפני עשרות שנים. מרשות המסים של ניו יורק נמסר כי הם קיבלו את המידע וכי הם חוקרים את הנושא במרץ.