בניין המועצה האזורית מטה יהודה
צילום: Ranbar, מתוך ויקיפדיה

הסדר טיעון עם ראש מועצת מטה יהודה - 4 שנות מאסר על שוחד והפרת אמונים

כתב האישום שהוגש נגד משה דדון מייחס לו קבלת שוחד במאות אלפי שקלים מקבלן ומאיש עסקים. גם אחיו נאשם בפרשה. העבירות של בעילה אסורה, איומים וסעיפי שיבוש חקירה נמחקו
תמר אלמוג וורד פלמן
03 באוקטובר 2018
07:38
עודכן ב 08:32

הסדר טיעון הושג עם ראש המועצה האזורית מטה יהודה משה דדון, כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. כתב האישום נגדו, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, כולל עבירות של שוחד, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. מנגד, נמחקו ממנו עבירות של בעילה אסורה, איומים וסעיפים של שיבוש חקירה.

במסגרת הסדר הטיעון, הודה דדון בעבירות שוחד שביצע עם אחיו אבי דדון, ובקבלת שוחד בסכומים של 200 אלף שקלים מהקבלן גבי מגנזי. בתמורה לשוחד, הוא העניק למגנזי יחס מועדף, כך ששימש כ"קבלן הבית" של המועצה וביצע את רובן המוחלט של עבודות הבינוי והתשתיות בה. בנוסף, הוא ואחיו נאשמים שקיבלו שוחד בסכום של כ-500 אלף שקלים בתמורה לסיוע במכירת מפעל חקלאי הפועל בתחומי המועצה לאיש עסקים ששילם להם. דדון נאשם בשיבוש מהלכי חקירה בגין פנייה שלו ושל אחיו לאחת העדות בפרשה, בבקשה שלא תמסור עליו פרטים במשטרה.

ראש המועצה הודה גם בעבירה של הפרת אמונים בכך שקיים קשר מיני עם עובדת שכפופה לו, והובהר לו כי העבירות שבהן הודה נושאות קלון. הוא הסכים לעונש של 47 חודשי מאסר בפועל, כמו גם להשעייה מתפקידו.על אחיו, אבי דדון, הוסכם כי ייגזרו שנתיים מאסר. בנוסף, השניים ישלמו כל אחד קנס של 100 אלף שקלים, ולראש המועצה יחולט רכוש בסכום של 350 אלף שקלים.

דדון נחשד גם בפרשה נוספת, בביצוע שורה ארוכה של עבירות ובהן עבירות מין, שוחד, מרמה והלבנת הון. על פי החשד, זמן קצר לאחר שחרורו ממעצר במסגרת חקירה, יצרו השניים קשר עם אנשים שונים במועצה, והפיצו מסרים מאיימים ומטרידים בנוגע לאנשים שהעידו בעניינם במשטרה. זאת מתוך ידיעה שהמסרים יועברו לעדים.

בתקופה האחרונה אף נוקבו פעמיים צמיגי רכבה של אחת המתלוננות נגד משה דדון, שעל פי החשד ביצע בה עבירות מין. בעקבות האירוע הוגברו אמצעי האבטחה של המשטרה סביב המתלוננת. 

"אני מקבל מסרים מאיימים ביותר באמצעות חברים של ראש המועצה. אחד מהם אמר לי שראש המועצה ירדוף אותי כל חיי", סיפר אחד העדים. בנוסף אליו סיפר עד אחר כי עובדים במועצה הודחו מתפקידם בעקבות לחץ שהפעיל ראש המועצה, והמשטרה ניהלה חקירה שנמשכה חודשיים בה חיפשו ראיות אחר ראש המועצה ואחיו.