טל פליקר זוכה במדליית הזהב בשנה שעברה
צילום: אי-אף-פי

מירי רגב תצא עם משלחת הג'ודו לטורניר באבו דאבי

שרת הספורט תצטרף לנבחרת הישראלית לתחרות שתתקיים בסוף החודש. לראשונה יוכלו הג'ודאים הישראלים להתחרות תחת סממני המדינה. הנסיעה תתאפשר אם יוסדרו ענייני האבטחה
ליאן וילדאו
03 באוקטובר 2018
13:35

שרת הספורט מירי רגב צפויה לצאת עם משלחת הג'ודו הישראלית לגראנד סלאם באבו דאבי, שייפתח ב-27 באוקטובר. בתחרות השנה יתאפשר לראשונה למשלחת הישראלית להתחרות עם סממנים ישראלים, בהם שם המדינה, הדגל ונגינת ההמנון במקרה של זכייה במדליית זהב. הנסיעה תתאפשר רק אם יוסדרו ענייני האבטחה מול שב"כ והמדינה המארחת. אל השרה יצטרף גם מנכ"ל משרדה יוסי שרעבי.

באיגוד הג'ודו העולמי התנו את קיום התחרות בכך שיאפשרו לספורטאים הישראלים להתחרות עם סממני המדינה, זאת בעקבות דיונים שנערכו בין רגב, יו"ר ארגון הג'ודו משה פונטי ויו"ר האיגוד העולמי מריוס ויזר. זאת לאחר שבחודש יולי בוטלה התחרות בשל סירוב המארגנים לתנאי, שהוגדר כ"אפליה בספורט". בחודש שעבר התקבל האישור והתחרות תתקיים כסדרה.

בשנה שעברה הוזמנה השרה לתחרות בידי יו"ר האיגוד העולמי וביטלה את הגעתה במחאה על הסתרת הסממנים הישראלים. המשלחת הישראלית חזרה מהתחרות עם חמש מדליות. טל פליקר זכה במדליית הארד וגילי כהן, טוהר בוטבול, פיטר פלצ'יק ואורי ששון זכו בארד. לאחר הזכייה אמר רגב: "המדליות הן אצבע בעין של אבו דאבי".