משרדי להב 433
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

נגד הבכיר במשרד התחבורה שנעצר הוגשה בעבר תלונה

בתלונה שהועברה לנציבות שירות המדינה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם פעל הבכיר, לכאורה, בניגוד לחוק. המקרים המתוארים בתלונה ישנים מהנחקרים כעת, אבל התלונות בעלות אופי דומה. בכיר לשעבר בנציבות סיפר כי בעבר הוגשו תלונות נוספות נגד החשוד, אך כולן נסגרו בהיעדר ראיות מספקות
עמית תומר
03 באוקטובר 2018
22:08

נגד הבכיר במשרד התחבורה שנעצר היום (רביעי) בחשד להטיית מכרזים תמורת טובות הנאה הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה כבר ב-2013. בתלונה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם פעל הבכיר, לכאורה, בניגוד לחוק ונכתב בה: "אולי הגיע הזמן לבדוק את מעלליו כמו שצריך אחת ולתמיד?״.


המקרים המתוארים בתלונה ישנים מהנחקרים כעת, אבל התלונות בעלות אופי דומה. בכיר לשעבר בנציבות סיפר כי נגד החשוד הוגשו תלונות נוספות בעבר, אך בנציבות שירות המדינה נאלצו לסגור את כולן בהיעדר ראיות מספקות.

העובד הבכיר, האחראי על קווי התחבורה הציבורית ברחבי הארץ, נעצר הבוקר בחשד לקבלת שוחד. לפי החשד, הוא קידם חברת אוטובוסים אחת על פני המתחרות בתמורה לטובות הנאה. הוא נעצר ביחד עם ארבעה מעורבים נוספים בפרשה החשודים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433. בהודעת המשטרה נמסר כי עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. הם צפויים להתייצב בצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.