משרד המשפטים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משרד המשפטים הסביר לטליה איינהורן את הקושי בבחירתה לוועדה למינוי בכירים

לפני שבנה התפטר מתפקידו כיועץ לשר הביטחון ליברמן, במשרד שוחחו ישירות עם המועמדת לוועדה והעבירו לה מסר על הקושי הצפוי. הערכות: שמותיהם של איינהורן והמועמד הנוסף לוועדה יאושרו תוך ימים, וצפויים לעלות להצבעה בממשלה כבר בשבוע הבא
תמר אלמוג
04 באוקטובר 2018
09:00
עודכן ב 10:09

במשרד המשפטים שוחחו ישירות עם פרופסור טליה איינהורן ועם בנה ישראל איינהורן, והעלו את הקושי האפשרי במינוי שלה לחברה בוועדה לאישור מינויים בכירים בשירות המדינה. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

ישראל איינהורן היה יועצו של שר הביטחון אביגדור ליברמן לענייני דעת קהל ומדיה דיגיטלית והודיע אתמול כי הוא מתפטר כדי לאפשר לאימו לקבל את התפקיד. הוועדה בודקת את מינוי הרמטכ"ל הבא והיה חשש לניגוד עניינים, כפי שנחשף לפני יומיים בחדשות הערב בכאן 11.


היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שוחח  גם עם השר יריב לוין בעניין והבהיר לו את הקושי. כעת, ההערכות הן שאם לא תהיה התפתחות של הרגע האחרון משרד המשפטים יאשר את פרופסור איינהורן ואת משה טרי ושמותיהם יעלו להצבעה בממשלה כבר בשבוע הבא, מה שיאפשר את התכנסות הוועדה כבר החודש.

אתמול הודיע יועצו של ליברמן כי הוא מתפטר. שר הביטחון אמר כי הוא מקבל את ההחלטה "בצער, אך בהבנה". פרופסור איינהורן וטרי אמורים להחליף את נשיאת לשכת רואי החשבון איריס שטרק והפרופסור יעקב נגל שפרשו. במשרד המשפטים בוחנים בימים אלו אם ואלו ניגודי עניינים וקשרים כלכליים, מקצועיים ומשפחתיים יש.