רון חולדאי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

חולדאי: "ישראל כץ ישמח שלא אעמוד בראשות עיריית ת"א"

ראש עיריית תל אביב התייחס לבג"ץ שהוגש נגד משרד התחבורה על רקע הסערה סביב גשר יהודית. חולדאי ביקר את כץ גם בנושא האופניים החשמליים: "אין לנו תחבורה ציבורית ראויה"
קיטל וסיקולר
04 באוקטובר 2018
10:23

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי התייחס הבוקר (חמישי) לסערה סביב גשר יהודית בעירו ולבג"ץ שהגישה העירייה נגד משרד התחבורה. "שר התחבורה עצר את העבודות בגלל סיבות פוליטיות", אמר חולדאי והוסיף כי הממשלה וכץ היו שמחים שלא יבחר לראשות העירייה.

האזינו לריאיון המלא עם רון חולדאי:

חולדאי הבהיר בריאיון לנעמה סיקולר ושלום קיטל בכאן רשת ב' כי להגשת הבג"ץ אין קשר לבחירות: "חברת נתיבי איילון אמרה שחשוב לבצע את העבודות על הגשר לפני החורף". ראש העירייה הוסיף כי כץ עצר את העבודה בגלל השבת ואחרי, שלדברי חולדאי, הבין כי עשה שגיאה, החליף את הסיבה ל"סדר עדיפויות".

חולדאי התייחס גם לנושא האופניים החשמליים שעלה בכותרות מאז מותו של הנער ארי נשר, בנו של הקולנוען אבי נשר וביקר את שר התחבורה גם בנושא הזה. "אין לנו תחבורה ציבורית ראויה. דברים מורכבים הם לא לבנות גשר. כץ לא מתעסק בתחבורה ציבורית כי זה מורכב", אמר חולדאי והוסיף כי אופניים חשמליים הם אופנוע לכל דבר.

השר כץ תקף בתגובה את חולדאי וכתב כי ״כשמצבו של חולדאי בסקרים מחמיר, היוזמות מתרבות״. כץ הוסיף כי ראש עיריית תל אביב מציף שוב את עניין "הגשר הפוליטי" ערב הבחירות לרשויות המקומיות.  

"חברת נתיבי איילון תפעל להקמת הגשר בעיתוי ובאופן המתאימים, ועל פי מדיניות משרד התחבורה - למתן קדימות להשלמת קו הרכבת החשמלית הישיר מירושלים לתל אביב, ולצמצום הפגיעה בציבור", כתב כץ.