צילום: רועי אלימה, פלאש 90

החשודים בשוחד לבכיר במשרד התחבורה: מנהלים ב"אפיקים"

ארבעה מבעלי חברת האוטובוסים נחקרו בחשד למעורבותם בפרשה שבה נעצר אתמול הבכיר. מעצרם של שלושה מהם הוארך עד השבוע הבא
שרון עידן ורום ליאור
04 באוקטובר 2018
13:19

ארבעה מבני משפחת סלע מנהריה, בעלי חברת האוטובוסים "אפיקים", נעצרו בפרשה שנחשפה אמש (רביעי) בחשד למתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה. שמו של הבכיר אסור עדיין בפרסום. אחד החשודים שוחרר בתום חקירתו, מעצרם של שניים הוארך עד יום שני ומעצרה של חשודה נוספת הוארך עד יום ראשון.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נגד הבכיר במשרד התחבורה שנעצר אתמול בבוקר, בחשד להטיית מכרזים תמורת טובות הנאה, הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה כבר ב-2013. בתלונה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם פעל הבכיר, לכאורה, בניגוד לחוק ונכתב בה: "אולי הגיע הזמן לבדוק את מעלליו כמו שצריך אחת ולתמיד?״.

המקרים המתוארים בתלונה ישנים מהנחקרים כעת, אבל התלונות בעלות אופי דומה. בכיר לשעבר בנציבות סיפר כי נגד החשוד הוגשו תלונות נוספות בעבר, אך בנציבות שירות המדינה נאלצו לסגור את כולן בהיעדר ראיות מספקות.


העובד הבכיר, האחראי על קווי התחבורה הציבורית ברחבי הארץ, נעצר אתמול בבוקר בחשד לקבלת שוחד. לפי החשד, הוא קידם חברת אוטובוסים אחת על פני המתחרות בתמורה לטובות הנאה. הוא נעצר ביחד עם ארבעה מעורבים נוספים בפרשה החשודים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות.