זירת התאונה
צילום: דוברות המשטרה

אמו של הנער שרכב עם ארי נשר: "המשטרה זיהמה את החקירה"

האם טענה כי יש מגמה במשטרה להפחית מעונשו של "הנהג השיכור" משום שהוא כדורגלן. לפני החקירה של הנער, המשפחה החליפה עו"ד: "החשד קפקאי"
הדס גרינברג
04 באוקטובר 2018
14:37

אמו של הנער שרכב יחד עם ארי נשר על אופניים חשמליים ונפצע בתאונת הפגע וברח, מתחה היום (חמישי) ביקורת קשה כלפי התבטאויות המשטרה ביממה האחרונה. "הקורבן הפך לנאשם. המשטרה מפילה על בני את האחריות טרם בוצעה חקירה – זהו זיהום חקירה", אמרה האם לכאן חדשות לפני שבנה נחקר באזהרה.

"המשטרה שיבשה הליכי חקירה ויצאה בהתבטאות שלולא הנער היה עם ארי, הוא לא היה מת. איפה הרגישות?", תהתה האם. לדבריה, יש מגמה במשטרה להפחית מעונשו של "הנהג השיכור" משום שהוא כדורגלן "וכנראה שיש לחץ על המשטרה להפחית מעונשו".

משפחתו של הנער החליפה היום את עורך דינו וכעת מייצג אותו עו״ד דניאל חקלאי שאמר כי הוא רואה בחומרה רבה את ההתבטאות של דוברת המשטרה "שקבעה בפומבי שנער שנמצא בטראומה עמוקה, שאיבד את חברו הטוב ביותר, אשם בתאונה". חקלאי ציין כי "החשד קפקאי". המשפחה טוענת כי הנער אינו זוכר מאום ממה שקרה וכי יש להם אישור רפואי לכך.

עו"ד אילון אורון, מומחה לדיני תעבורה, אמר בריאיון לאמיר בר שלום בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' כי "הפתרון האולטימטיבי הוא שבילי אופניים". אורון תהה מדוע המשטרה יצאה כעת להתראיין בתקשורת.

המשטרה זימנה אמש לחקירה את הנער, שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח שבה נהרג ארי נשר בשבוע שעבר. הנער, בן 16, תושב תל אביב, הרכיב את ארי נשר על אופניו בעת שפגעה בהם המכונית שבה נהג הכדורגלן יצחק אספה. הוא נפצע באורח קל בתאונה ושוחרר לביתו באותו הלילה.

שלשום נענה בית משפט השלום בתל אביב לבקשת המשטרה ושחרר את הכדורגלן יצחק אספה, החשוד בהריגתו והפקרתו של ארי נשר לתשעה ימי מעצר בית מלא. על אספה חלים תנאים מגבילים כמו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 ימים, הפקדת ערבות כספית, הפקדת רישיון הנהיגה ואיסור על יצירת קשר עם מעורבים באירוע.

חוקר במשטרה אמר להוריו של הנער החשוד שהרכיב את ארי נשר על האופניים החשמליים כי סרטון התאונה מראה באופן חד משמעי כי הנערים סטו בכביש. "לסטייה חלק משמעותי בגרימת התאונה", אמר בשיחה שנערכה לפני החקירה. כאשר הוא נשאל "איך אפשר לדעת סטייה?".

האזינו לשיחה בין חוקר המשטרה להורי הנער:

הוא עונה: "יש סרטון שמראה את זה באופן חד משמעי". אחר כך הוא מוסיף "אנחנו מנתחים סרטונים, מנתחים אותם לעומק, תראה עוד פעם: אנחנו מדברים כרגע על חשד, הוא ייחקר על זה, ובסופו של דבר מי שיחליט אם להעמיד אותו לדין או לא להעמיד אותו לדין כאן זו הפרקליטות. אנחנו חוקרים, זה התפקיד שלנו".

כאשר הוא נשאל אם המידע הוא רק על סמך הסרט הוא עונה: "אנחנו לפני חקירה. מה שאמרתי עד עכשיו זה כבר יותר מדי, בסדר? אנחנו מודיעים לחשוד שאנחנו עומדים לחקור אותו באזהרה, יש לו זכות להיוועץ בעורך דין, אז אני מבקש עכשיו - צא החוצה, תתייעצו עם עורך דין, ונתחיל בחקירה".