בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

תיק 2000: נתניהו נחקר לראשונה מאז פרסום ההמלצות

חוקרי המשטרה הגיעו למעון ראש הממשלה בפעם ה-12, וחקרו את נתניהו במשך כארבע שעות וחצי. מדובר בחקירה הראשונה בתיק מאז פרסום המלצות המשטרה. ייתכן שהחקירה תעסוק גם בתיק 1000
רום ליאור
05 באוקטובר 2018
06:43
עודכן ב 14:47

ראש הממשלה נחקר היום (שישי) במשך כארבע שעות וחצי בתיק 2000. זוהי חקירתו ה-12 של בנימין נתניהו, והראשונה מזה כחודש. בניגוד לחקירות האחרונות, ובפעם הראשונה מאז פרסום המלצות המשטרה. לפי ההערכות, החקירה התמקדה בתיק 2000, העוסק בקשרי ראש הממשלה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס. ייתכן שהחקירה תעסוק גם בתיק 1000.

מטעם נתניהו נמסר בתום חקירתו כי "עכשיו, אחרי החקירה ה-12 כבר ברור סופית שבחקירות ראש הממשלה לא רק שאין בשר, אין אפילו עצם. גם הפעם ראש הממשלה ענה על השאלות שנשאל בביטחון מלא, מתוך ידיעה ברורה שלא היה כלום ולכן גם לא יהיה כלום".

החקירה תבוסס על השלמות חקירה ועדויות חדשות שנאספו בפרשה, ובראשן זו של עד המדינה ניר חפץ. נתניהו צפוי להיות מעומת עם ראיות לפיהן ארנון מילצ׳ן תיווך בינו לבין מוזס בתקופת המגעים בין השניים, מה שיכול להעיד על ניסיון להוציא את העסקה שבה דנו לפועל.


במשטרה סבורים שהפריכו את גרסתו של ראש הממשלה. במערכת אכיפת החוק טענו בחודש שעבר כי עדויותיהם של המוציא לאור של העיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון, ושל רעייתו מרים פגעו בנתניהו וסיבכו אותו. פרט לעדויות הזוג אדלסון נשענת המשטרה על עדי המדינה בתיק, בהם עד המדינה ניר חפץ, וגם על עדותו של עורך "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב.

במסגרת השלמות החקירה נבדק אם מילצ'ן היה מעורב במגעים בין נתניהו למוזס ב-2009, אז סיכמו לכאורה השניים כי "ישראל היום" לא יוציא מוסף סוף שבוע ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו. על פי פרטי החקירה, העסקה יצאה לדרך עד לפיצוץ בסוף אותה שנה אחריו השיק העיתון גיליון סוף שבוע.

בחודש יוני נחקרו במשטרה יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומוזס, בחשד למעורבותם בתיק 2000. חקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות.