משרד המשפטים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אושר מינויים של פרופ' טליה איינהורן ומשה טרי לוועדה למינוי בכירים

חברותם תעלה ביום ראשון להצבעת בממשלה. רה"מ והשרים כץ ודרעי צפויים להימנע בשל החשד לפלילים. הוועדה צפויה להתכנס בתוך שבועיים ולדון במחליפים בתפקידי מפכ"ל המשטרה והרמטכ"ל
תמר אלמוג
05 באוקטובר 2018
22:58

משרד המשפטים אישר את חברותם של פרופסור טליה איינהורן ושל משה טרי בוועדה למינוי בכירים והיא תעלה להצבעת הממשלה ביום ראשון. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים אריה דרעי וישראל כץ, החשודים בפלילים, צפויים להימנע בהצבעה.


עם מינוי החברים החדשים, הוועדה צפויה להתכנס בתוך שבועיים ולדון במחליפים בתפקידי מפכ"ל המשטרה והרמטכ"ל. האישור התאפשר לאחר חתימת הסדרי ניגוד העניינים, כאשר זה של איינהורן ייחודי, משום שהוא כלל הסדר עם בנה.

הבן, ישראל איינהורן, ששימש כיועצו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, התפטר השבוע, אולם לפי ההסדר, הוא לא יטפל בענייני שרים אחרים שמציעים מועמדים לוועדה. איינהורן צריך גם לעדכן מראש על התקשרות עסקית עם גורמים פוליטיים.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי במשרד המשפטים שוחחו ישירות עם פרופסור טליה איינהורן ועם בנה, והעלו את הקושי האפשרי במינוי שלה לחברה בוועדה לאישור מינויים בכירים בשירות המדינה. הוועדה בודקת את מינוי הרמטכ"ל הבא והיה חשש לניגוד עניינים.