הפגנה נגד מינויו של ברט קוואנו
צילום: אי-פי

הסנאטורית קולינס הודיעה: אתמוך במינוי השופט קוואנו לעליון

ההצבעה בסנאט תתקיים מחר. גם הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין אמר שיצביע מחר בעד מינוי קאוואנו. בכך הובטח ככל הנראה הרוב עבור אישור המינוי בהצבעה במליאת הסנאט
נתן גוטמן
05 באוקטובר 2018
23:10

הסנאטורית הרפובליקנית סוזן קולינס הודיעה הערב (שישי) כי היא תתמוך במינויו של השופט ברט קוואנו לבית המשפט העליון בארצות הברית. בכך הובטח ככל הנראה הרוב עבור אישור המינוי בהצבעה שתתקיים מחר במליאת הסנאט. גם הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מנצ'ין כתב בהודעה מטעמו כי יצביע מחר בעד מינוי קאוואנו.

קולינס, סנאטורית ממדינת מיין, נחשבה לקול מתנדנד עד לרגע האחרון. בנאומה בסנאט הלילה ציינה קולינס כי על השופט קוואנו "להנות מחזקת החפות כל עוד לא הוכחה אשמתו" ואמרה כי טענותיה של ד״ר כריסטין בלייזי פורד, לפיהן קוואנו תקף אותה מינית, לא הוכחו במהלך הדיונים.

לפני שבוע החליטה ועדת המשפט של הסנאט לאשר את העברת מינויו של השופט קוואנו, המועמד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבית המשפט העליון, לאישור הסנאט - בכפוף לחקירת בזק של העדויות לפיהן תקף מינית. טראמפ, שאישר את בקשת הוועדה, הנחה את ה-FBI לקיים בדיקת רקע למועמדו אך הורה לקיים חקירה מוגבלת בהיקפה, ולסיימה תוך שבוע.

טראמפ התייחס לעדותה של המתלוננת נגד קוואנו, שהעידה נגדו בוועדת המשפט של הסנאט: "זו היתה עדות עוצמתית. היא אישה נהדרת לדעתי. וחשבתי גם שעדותו של ברט הייתה משהו שלא ראיתי מעולם. זה היה רגע אדיר בהיסטוריה של מדינתנו. אבל ברור לי שהיא הייתה אמינה בעדותה. היא הייתה טובה מאוד בהרבה מובנים".

פורד העידה כי האירועים "נכנסו לראשי ורדפו אותי כמבוגרת". פורד היא אחת מתוך שלוש נשים שהתלוננו נגד קוואנו על התקיפה, שאירעה לדבריה בשנת 1982, בעת שהייתה בגיל תיכון. "יום אחד בקיץ של 82' ביליתי במסיבה בבית פרטי, ארבעה נערים היו שיכורים, אחד מהם היה ברט", סיפרה פורד. "הם נעלו את דלת חדר השינה. ברט עלה עליי במיטה וניסה להוריד את בגדי, ולא הצליח כי היה שיכור. האמנתי כי הוא ינסה לאנוס אותי".