הסריקות אחר המחבל בברקן
צילום: דובר צה"ל

גבר ואישה נרצחו בפיגוע ירי במפעל בברקן, אישה נוספת נפצעה בינוני

מחבל, ככל הנראה פלסטיני שפוטר ממפעל באזור התעשייה, עלה לקומת המשרדים וירה בשלושה בני אדם. גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם מתו מפצעיהם. אישה נוספת בשנות ה-50 לחייה פונתה לבית חולים במצב בינוני. דובר צה"ל: מדובר בפיגוע על רקע לאומני. סריקות אחר המחבל
כתבי כאן חדשות
07 באוקטובר 2018
08:48
עודכן ב 11:26

גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם נרצחו היום (ראשון) בפיגוע ירי בפיגוע ירי בתוך מפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון, סמוך לאריאל. צוות מגן דוד אדום טיפל בשניים בשטח, ובסופו של דבר קבע את מותם.  אישה נוספת, בשנות ה-50 לחייה, נפצעה באורח בינוני בפיגוע. המחבל נמלט מהמפעל לאחר המעשה וכוחות של המשטרה וצה"ל סורקים אחריו.


האירוע התרחש מעט אחרי השעה 07:30. דובר צה"ל, רונן מנליס, הדגיש כי מדובר בפיגוע על רקע לאומני ומסר כי "זהו פיגוע טרור חמור.  המחבל בן 23 מהכפר שוויכה שבשומרון, ללא רקע ביטחוני. הוא מחזיק בהיתר עבודה לאזור התעשייה ברקן. גם אם היו מניעים נוספים הרקע הוא לאומני. עדיין מתנהל אחריו מרדף עם יחידות מיוחדות ושב"כ.

"התקיימה הערכת מצב וכרגע מתנהל מרדף אחרי המחבל, בנוסף לתגבור ההגנה מחשש לפיגועי חקיינות והשראה", הוסיף מנליס. "כניסת המחבל עם נשק לתוך אזור התעשייה עוד תיבדק. אבל צריך לזכור שהוא מחזיק בהיתר כניסה. 3,300 פלסטינים מועסקים שם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "מדובר בפיגוע טרור. כוחות הביטחון מבצעים מרדף אחרי הפוגע, אני בטוח שיתפסו אותו ונעמיד אותו לדין". 

דובר מד"א זכי הלר עידכן בכאן 11 כי "הפצועה בת ה-54 הייתה בהכרה מלאה והתחבאה מתחת לאחד השולחנות. היא סיפרה ששמעה רעשים, יצאה לבדוק מה קורה, נפגעה ונכנסה מתחת לשולחן. בדרך לבית החולים היא ביקשה מהצוות הרפואי שיתקשר למשפחתה, והם בדרך אליה לבית החולים". 


הפרמדיקים במד"א דוד ברוכי ונריה תקוע, שהגיעו לזירת הירי, שחזרו: "כשהגענו למקום ראינו שלושה פצועים מירי שוכבים. שניים מהם, גבר ואישה בשנות ה-30 לחייהם, היו מחוסרי הכרה עם פציעות ירי בגופם. אישה כבת 54 הייתה בהכרה מלאה עם פציעות ירי בפלג גופה העליון. הענקנו להם טיפול רפואי ואת האישה פינינו לבית החולים כשמצבה קשה ויציב".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיב לאירוע הירי ומסר: "מחבל פתח בירי באחד המשרדים הגדולים של איזור התעשייה. מדובר באירוע קשה מאוד באיזור שהוא גשר של דו קיום בלב השומרון, יש באיזור תעשייה הזה יותר מ-8,000 פועלים, כמחציתם יהודים וכמחציתם ערבים. האירוע הזה קשה אבל אנחנו לעולם לא נשבר. המפעל הציוני בשומרון כמו בכל מקום אחר במדינת ישראל ימשיך בכל הכוח". 

חמאס הגיב על אירוע הירי ומסר: "זהו פרק חדש בהשתלשלות המאבק של עמנו בגדה, ומסר מצעירי הגדה אל הנתונים במצור בעזה. הפיגוע הוכיח כי כל ניסיונות הרשות הפלסטינית להפוך את הקשר עם הכיבוש לטבעי, הם ניסיונות כושלים ושהצעירים הפלסטינים נחושים להפוך זאת לקשר של סכסוך. הפיגוע הוכיח את כשלון האפשרות להרוג את רוח ההתנגדות בגדה, עמנו מתנגד להגיון של הרשות לעבוד עם הכיבוש". 

דאוד שיהאב, דובר הג'יהאד האסלאמי הודיע כי "הפיגוע באריאל הוא תגובה טבעית לפשעי הכיבוש בעזה, בירושלים ובחאן אל אחמר. אנו מברכים על הפעולה ההירואית הזו".

בהכנת הידיעה השתתפו כרמל דנגור, רועי שרון, כרמלה מנשה, שרון עידן ונורית יוחנן