הגננת בבית המשפט

"אווירה של טרור": אישום נגד גננת וסייעות שהתעללו בפעוטות בגבעתיים

כתב האישום שהוגש נגד הגננת אביבה דהן ושתי סייעות קובע כי הן נהגו לתקוף את הפעוטות ולנהוג בהן באלימות מילולית ובכוחניות. בין השאר, השתמשו נגדם במכות, דחיפות וצביטות
רום ליאור
07 באוקטובר 2018
10:04

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד גננת ושתי סייעות מ"גן מתוק" בגבעתיים בגין תקיפה של פעוטות בגן. האישום, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, קובע כי הגננת אביבה דהן השליטה בגן "אווירה של טרור", תוך שהא נוהגת בפעוטות באלימות מילולית ובכוחניות.

לפי כתב האישום, הגננת דהן ושתי הסייעות – ליהיא בן דניאל ואורנה אקבלי – תקפו את הפעוטות במכות, דחיפות וצביטות. בין השאר, הן נהגו להעניש אותם בהעמדה בפינה לפרק זמן ממושך. הפרקליטות ביקשה להאריך את התנאים המגבילים שנקבעו לגננת ולסייעות, הכוללים הרחקה מהגן.

לפני כארבעה חודשים נחשפה הפרשה עם מעצרה של הסייעת ליהיא בן דניאל. נציג המשטרה אמר בדיון כי "מדובר בחשודה שלאורך תקופה ביצעה מעשה התעללות חמורים בקטינים בני שנתיים-שלוש. המשטרה אספה ראיות כולל ראיות מדעיות שמוכיחות חד משמעית את מעורבותה של החשודה במיוחס לה".

לאחריה עצרה המשטרה גם את הגננת בגן, אביבה דהן, בת 66, בחשד להתעללות בילדים. במהלך הדיון, הציג נציג המשטרה לשופט שני סרטונים שבהם נראתה סוטרת ומטיחה את הפעוטות. היא הודתה במעשים במהלך חקירתה ואף עומתה עם שתי סייעות אחרות שעבדו בגן. עוד התברר כי עוד לפני שנעצרה, התוודתה דהן בפני ההורים על ״מעידה החד פעמית״, וטענה שהדבר נעשה בשל מצבה הנפשי. בעקבות המעשה, היא התפטרה.