פגישת פוטין נתניהו
צילום: אי-פי

לראשונה מאז הפלת המטוס הרוסי: נתניהו ייפגש בקרוב עם פוטין

בפתח ישיבת הממשלה הודיע רה"מ כי שוחח לפני זמן קצר עם נשיא רוסיה וייפגש עמו כדי להמשיך את התיאום הביטחוני החשוב בין הצבאות. "ישראל תפעל כל העת כדי למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה וכדי למנוע ממנה להעביר נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון"
מיכאל שמש וגילי כהן
07 באוקטובר 2018
12:19

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הודיע הבוקר (ראשון) כי ייפגש בקרוב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לראשונה מאז הפלת המטוס הרוסי מעל שמי סוריה לפני כשלושה שבועות. נתניהו אמר כי שוחח לפני זמן קצר עם פוטין וכי הפגישה העתידית נועדה להמשיך את התיאום הביטחוני החשוב בין צה"ל וצבא רוסיה.

נתניהו הוסיף בדבריו כי "ישראל תפעל כל העת כדי למנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה וכדי למנוע ממנה להעביר נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון".

לפני כשבוע וחצי, בתום פגישתו עם נשיא ארצות הברית בשולי עצרת האו"ם בניו יורק אמר נתניהו בתדרוך לכתבים כי "לתקרית הפלת המטוס הרוסי עלולות להיות השלכות רחבות בהרבה". גורם מדיני בכיר ציין בתדרוך כי נתניהו מתכוון לשוחח עם הנשיא הרוסי עם שובו לישראל וכי תיתכן פגישה בין השניים בקרוב.

בתוך כך מפרסם אתר החדשות הרוסית TVzvezda שבבעלות משרד ההגנה הרוסי צילומים חדשים של העברת מערכות ה-S-300 לסוריה. בכתבה נכתב כי "ארצות הברית וישראל יצטרכו להתרגל למציאות חדשה. השמיים במקום ממנו תוקפים צבאות זרים נמצא כעת תחת הגנת המערכות, וכעת מי שמפר החוק הבינלאומי יצטרך להסתגל למציאות החדשה".