חוות עזים
צילום: גילי יערי, פלאש 90

מרבית תיקי הפשיעה החקלאית נסגרים מבלי שנמצא האשם וללא כתב אישום

מתוך 293 תיקי חקירה שנפתחו מאז תחילת השנה ועד אמצע חודש מאי, רובם באזור הצפון, רק ב-76 הוגשו כתבי אישום. כמחצית מהתיקים נסגרו בעילה של עבריין לא נודע. בשנתיים שלפניה לא נמצאו נאשמים בכ-65% מהתיקים
חן ביאר
07 באוקטובר 2018
13:01

מרבית תיקי הפשיעה החקלאית נסגרים מבלי שנמצא האשם במעשה ואינם מגיעים כלל לכדי כתב אישום. כך עולה מנתונים שהגיעו לידי כאן חדשות. מתוך 293 תיקי חקירה במקרי פשיעה חקלאית שנפתחו מאז תחילת השנה ועד אמצע חודש מאי, רק ב-76 תיקים הוגשו כתבי אישום.

כמחצית מהתיקים נסגרו בעילה של עבריין לא נודע. גם בשנתיים הקודמות עמד אחוז סגירת התיקים על יותר ממחצית כשבשנת 2016 ו-2017 לא נמצאו האשמים בכ-65% מהתיקים. מרבית תיקי החקירה נפתחו בצפון הארץ. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך השנים האחרונות, משטרת ישראל משקיעה משאבים רבים במאבק המתמשך בפשיעה החקלאית על כל גווניה, זאת חרף שיעורה הקטן יחסית מסך הפשיעה ומתוך הבנת היקף הנזק הנגרם לכל חקלאי החווה אירוע פשיעה בודד.

על אף המורכבות הקיימת בהתמודדות מול הפשיעה החקלאית, הרי שהודות לפעילות אינטנסיבית ושיטתית של משטרת ישראל ומשמר הגבול, נרשמה ירידה של כ- 64% בהיקף הפשיעה החקלאית במהלך עשור האחרון. מתחילת השנה נרשמת ירידה של כ- 11% במספר התיקים שנפתחו בתחום הפשיעה החקלאית, נתפסו והועמדו לדין כנופיות ועבריינים רבים שהסבו נזק לחקלאים".