המועצה האזורית מטה יהודה
צילום: Ranbar, מתוך ויקיפדיה

אושר הסדר הטיעון עם משה דדון - הורשע בשוחד ושיבוש הליכים

בית המשפט אישר את ההסדר עם ראש מועצת מטה יהודה, עליו פורסם בכאן חדשות. הצדדים סיכמו ביניהם על עונש של כארבע שנות מאסר וקנס, שיאושר בהמשך
ורד פלמן
07 באוקטובר 2018
15:31

בית המשפט אישר היום (ראשון) את הסדר הטיעון עם ראש מועצת מטה יהודה משה דדון, עליו שפורסם בכאן חדשות. במסגרת הסדר הורשע דדון בלקיחת שוחד במאות אלפי שקלים, שיבוש הליכי משפט וקיום קשר אינטימי עם עובדת. הצדדים הסכימו על עונש של 47 חודשי מאסר, אך הוא טרם אושר על ידי בית המשפט. גם אחיו אבי דדון הורשע במסגרת ההסדר.

עו״ד רבקה אלקובי ועו״ד נתי בן חמו, פרקליטות מחוז ירושלים מסרו כי "הכרעת הדין מהווה ציון דרך חשוב במאבק בשחיתות השלטונית ותמרור אזהרה לראשי רשויות ולבכירים בשירות הציבורי - ומבטאת את חומרת העבירות אשר יש בהן ניצול לרעה של כוח המשרה".

בשבוע שעבר פורסם בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' על הסדר הטיעון עם דדון. במסגרת הסדר הטיעון, הודה דדון בעבירות שוחד שביצע עם אחיו אבי דדון, ובקבלת שוחד בסכומים של 200 אלף שקלים מהקבלן גבי מגנזי. בתמורה לשוחד, הוא העניק למגנזי יחס מועדף, כך ששימש כ"קבלן הבית" של המועצה וביצע את רובן המוחלט של עבודות הבינוי והתשתיות בה. בנוסף, הוא ואחיו נאשמים שקיבלו שוחד בסכום של כ-500 אלף שקלים בתמורה לסיוע במכירת מפעל חקלאי הפועל בתחומי המועצה לאיש עסקים ששילם להם. דדון נאשם בשיבוש מהלכי חקירה בגין פנייה שלו ושל אחיו לאחת העדות בפרשה, בבקשה שלא תמסור עליו פרטים במשטרה.

ראש המועצה הודה גם בעבירה של הפרת אמונים בכך שקיים קשר מיני עם עובדת שכפופה לו, והובהר לו כי העבירות שבהן הודה נושאות קלון. הוא הסכים לעונש של 47 חודשי מאסר בפועל, כמו גם להשעייה מתפקידו. על אחיו, אבי דדון, הוסכם כי ייגזרו שנתיים מאסר. בנוסף, השניים ישלמו כל אחד קנס של 100 אלף שקלים, ולראש המועצה יחולט רכוש בסכום של 350 אלף שקלים.