צילום: שאטרסטוק

החשד לשחיתות בתעשייה האווירית: המשטרה עיכבה לחקירה עובדים בחברה

הנחקרים הם עובדי דרג הביניים בתעשייה האווירית, האחראים על תהליכי רכש. בשבוע שעבר נעצרו אב ובנו, בעלי חברה המספקת רכיבים לתעשייה האווירית, בחשד שנתנו כספי שוחד תמורת טובות הנאה בזכייה במכרזים
רועי ינובסקי וצח שפיצן
07 באוקטובר 2018
17:29

המשטרה עיכבה היום (ראשון) לחקירה כמה עובדי התעשייה האווירית, כחלק מחקירת החשדות לשחיתות בחברה. הנחקרים הם עובדי דרג הביניים האחראים על תהליכי רכש, שהיו מעורבים על פי החשד בפרשה. החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגישה התעשייה האווירית.

בשבוע שעבר נעצרו שני חשודים, אב ובנו, בחשד שנתנו כספי שוחד תמורת טובות הנאה בזכייה במכרזים. השניים, בעלי חברה המספקת רכיבים שונים לתעשיה האווירית, הבטיחו על פי החשד לעובדי התעשיה האווירית טובות הנאה שונות בתמורה לקידום מכרזים בהם הם מעורבים. בין השאר, הובטחו אחוזים מכל מכרז שיוטה לטובתם.

במשטרה מציינים כי על פי החשד "החשודים הבטיחו טובות הנאה ונתנו כספי שוחד בהיקפים גדולים כדי לזכות במכרזים". השניים יובאו מחר לבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה להאריך את מעצרם.

מהתעשייה האווירית נמסר: "התעשייה האווירית מברכת על בדיקת המשטרה, שהחלה ביוזמת החברה. נמשיך לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ולעשות את כל הנדרש על מנת להבטיח את מיצוי הבדיקה ונקיטת כל פעולה שתתחייב ממנה".