עו"ד אפי נווה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות החקירה: דרישה להשעות את עו"ד נווה מהוועדה לבחירת שופטים

נווה נחקר בחשד לעבירה על חוק הכניסה לישראל ובחשד למרמה כאשר ניסה לסייע לישראלית לעבור בביקורת הגבולות ללא רישום. התנועה לאיכות השלטון הביעה חשש לניגוד עניינים. מלשכתה של השרה שקד נמסר כי תגובת המשרד תגובש בתום חקירה שתסתיים בקרוב
אמוץ שפירא, תמר אלמוג ורועי ינובסקי
07 באוקטובר 2018
16:17

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) לשרת המשפטים איילת שקד ולנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בדרישה להשעות את יו"ר לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נווה, מן הוועדה לבחירת שופטים. 

נווה נחקר בחשד לעבירה על חוק הכניסה לישראל ובחשד למרמה כאשר ניסה לסייע לישראלית לעבור בביקורת הגבולות בלי רישום. "מצב בו לאדם הנתון תחת חקירה פלילית תנתן האפשרות להכריע בשאלת מינויים של שופטים, שחלקם עשויים להיות מבין השופטים שעניינו יתגלגל לפתחם בעתיד, מעלה חשש לניגוד עניינים של ממש, בו עשוי להיות מצוי נווה בתפקידו כחבר בוועדה", נמסר בפניית התנועה לאיכות השלטון.

מלשכתה של שרת המשפטים נמסר בתגובה כי החקירה תסתיים בתוך זמן קצר ובסיומה תגובש עמדת המשרד. בלשכת שקד הדגישו כי ישיבת הוועדה לבחירת שופטים אמורה להתקיים בעוד למעלה מחודש. תגובתה של חיות הפנתה לתגובה של לשכת שקד. 

עורך הדין אבי שינדלר, חבר המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין, דרש לכנס בדחיפות את המועצה הארצית לדון בהשלכות חקירתו באזהרה של נווה, יו"ר הלשכה. לדבריו, על פי הפרסומים הודה נווה במקצת הפרטים.

עו"ד נווה נחקר בחשד שניסה לסייע לנוסעת לעבור בביקורת הגבולות בלי להציג את דרכונה. ככל הידוע, לא הייתה כל מניעה לכניסת הנוסעת לישראל. בשל תפקידו של נווה עודכנו על קיום החקירה גם בדרגים גבוהים יותר.

נווה מסר בתגובה לדבר חקירתו: "המקרה המדובר הינו חלק מהליך גירושים קשה וכואב שאני חווה, לצערי ושהינו חסוי על פי דין. מפאת פרטיותם של ילדיי ומשפחתי אין בכוונתי להתייחס לנושא ואני מקווה  שהעיסוק האובססיבי והפוגעני בחיי הפרטיים ייפסק".