הנרצחים בפיגוע
פלאש 90

אם הנרצח בפיגוע: "ילד שרצה לעשות טוב"

זיו חג'בי קם הבוקר מוקדם לעבודה, ונרצח בפיגוע הירי יחד עם קים לבנגרונד-יחזקאל. אמו סיפרה עליו כי הוא היה "ילד מדהים שאהב את החיים, נשמה טהורה". במקביל, לכאן חדשות נודע כי המחבל השיג את האזיקונים בהם כפת את הנרצחת מהמחסנאי במפעל
כתבי כאן חדשות
07 באוקטובר 2018
17:58

אמו של זיו חג'בי שנרצח הבוקר (ראשון) בפיגוע הירי באזור התעשייה ברקן, איריס חג'בי, סיפרה על בנה כי הוא היה "ילד מדהים, נשמה טהורה, אדם שאהב את החיים", וקראה: "כל מי שנוגע ביהודים, שיהרגו אותו בלי חשבון". במקביל מתגלים פרטים חדשים אודות הפיגוע הקשה: לכאן חדשות נודע כי המחבל לקח את האזיקונים בהם כפת את קים לבנגרונד-יחזקאל מהמחסנאי במפעל, זמן קצר לפני הירי.

"הוא היה אדם שאהב את העבודה, קם מוקדם בבוקר לעבודה וזה מה שקיבל, זה מה שקיבלנו בסוף", המשיכה האם בבכי. "ביום שבת הקרוב יש לו יומולדת, רק בן 35, למה? לא יכולה לתאר את מה שאני מרגישה לילד הזה".

עוד סיפרה האם כי חג'בי היה "ילד שאהב את האדמה, גר במושב, כל החיים שלו זה היה רק לעשות טוב לאנשים, רק לדאוג לאנשים, רק שלא יהיה חסר לאף אחד, מצפוניסט שאין דברים כאלה, רק שלכולם יהיה טוב. אני צריכה לקבור את הבן שלי בגיל 35, מה עשיתי רע בחיים שלי?"

חג'בי ביקשה להעביר מסר בנוגע לגורלו של המחבל. "אני לא רוצה שאף אחד מאלה שפוגעים באנשים יישאר חי", אמרה. "שהמשפחה שלו תסבול. אני לא מוכנה לזה שאני צריכה לסבול, הבן שלי יוצא לעבוד, לא יוצא למלחמה, וסתם בן אדם שעובד שם במפעל וידע שיבואו אנשים הלך וקצר שם את האנשים במחי יד. אני רוצה שהבן אדם הזה ימות, וכל מי שנוגע ביהודים ובמי שבא לעבוד, שיהרגו אותו בלי לעשות חשבון לאף אחד"

המחבל הגיע הבוקר סמוך לשעה 7:00 לעבודתו ועלה לקומה השנייה לתקן תקלה במערכת החשמל של המשרד, שם הוא ראה את העובדים בהם ירה זמן קצר לאחר מכן. הוא ירד ולקח אזיקונים ואת התיק בו היה הנשק, ואז ביצע את הפיגוע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לנרצחים בפיגוע ואמר כי "כוחות הביטחון שלנו נמצאים במרדף אחרי הרוצח הנתעב. אני בטוח שנתפוס אותו ונמצה עמו את הדין ובהקדם". יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר כי "אין הסבר ואין מחילה לרצח של אזרחים חפים מפשע. זהו מעשה של חיית אדם שהשנאה שלו לישראל ולעם היהודי העבירה אותו על דעתו, עד כדי כך שהוא לוקח חיים של שני אנשים שכל חטאם היה שהגיעו למקום עבודתם בבוקר".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן אמר כי "יש הרתעה אבל היא לא מספיקה. הגיע הזמן לאפשר לגרש את משפחות המחבלים, אפילו בתוך יהודה ושומרון. אם מערכת המשפט לא תמנע את זה ותגבה את הקבינט - זה ייעשה כבר עכשיו".

השתתפו בהכנת הידיעה: ליאל קייזר, כרמל דנגור, עמיחי שטיין וזאב קם