המחבל אסלאם נאג'י בבית המשפט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחיו של רונן לוברסקי נטש את הדיון במשפט המחבל: "עשו מאיתנו צחוק"

למרות דרישת המשפחה, הרכב השופטים במשפטו של המחבל אסלאם נאג'י - שגרם למות לוחם דובדבן בפעילות ברמאללה - לא יוכל לגזור עליו עונש מוות. "כולם מתחבאים מאחורי סיסמאות", תקף האח
ורד פלמן
08 באוקטובר 2018
10:46

המחבל אסלאם נאג'י, שגרם למותו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי בחודש מאי האחרון, כפר היום (שני) בסעיף המיוחס לו של גרימת מוות בכוונה. בדיון שנערך בבית המשפט הצבאי בעופר שונה הרכב השופטים במשפטו של המחבל, אך הוא אינו כולל שלושה קצינים בדרגת סגן אלוף שיכולים לגזור דין מוות, למרות דרישת המשפחה.

אריק לוברסקי, אחיו של רונן, זעם על ההחלטה ועזב בהפגנתיות את אולם בית המשפט. "החליפו את ההרכב אבל עשו מאיתנו צחוק", הוא האשים. "נמשיך לפעול בדרכים שנשארו לנו. נעורר את הציבור ונמשיך להיאבק".


האח הדגיש כי ראש הממשלה אמר שאין מניעה למנות הרכב שופטים כזה: "כולם מתחבאים מאחורי סיסמאות. במערכת המשפט הזאת אי אפשר לדעת שום דבר, מקווה שהמחבל יירקב כל החיים שלו בכלא והבית שלו ייהרס".

עו"ד מוריס הירש, המייצג את משפחתו של לוברסקי, אמר בשולי הדיון: "המחבל הולך למקום בתנאים טובים. בזמן שהוא בכלא, המשפחה מקבלת 40 אלף שקל".

בועז קוקיה, אביו של הלוחם רון קוקיה שנרצח בפיגוע בערד, הגיע לדיון בבית המשפט הצבאי כדי להביע תמיכה במשפחתו של לוברסקי. קוקיה אמר: "אני מצפה מהרמטכ"ל לומר כאן אמירה ולהפעיל את משקלו. אין הרתעה כרגע. לא עושים את הדברים שצריך - גם הריסות בתים וגם עונש מוות, וכך נראה שוב ושוב אירועים כפי שראינו אתמול".

דרישת המשפחה להרכב של שופטים שיוכלו לגזור דין מוות על המחבל הובילה לפיצוץ הדיון במשפט לפני כחודשיים. המשפחה אף פנתה לפרקליט הצבאי הראשי בנושא, והתקיימה פגישה גם עם ראש הממשלה.