הלוויתו של זיו חג'בי

מאות בהלווית זיו חג'בי שנרצח בפיגוע בברקן: "רצינו שתשמח ביום ההולדת"

חג'בי, בן 34 מראשון לציון, מובא למנוחות במושב ניר ישראל שבו גדל. הוריו החליטו לתרום את איבריו. "לא מאמין שאנחנו עומדים פה. כל העיניים היו נשואות תמיד אליך", ספד לו אחיו
אסף פוזיילוב
08 באוקטובר 2018
14:31
עודכן ב 15:03

כ-400 בני אדם הגיעו היום (שני) לבית העלמין במושב ניר ישראל להלוויתו של זיו חג'בי, שנרצח בפיגוע הירי אתמול באזור התעשייה ברקן. חג'בי, שעמד לחגוג ביום שבת את יום הולדתו ה-35 והתגורר בראשון לציון, נקבר במושב שבו גדל. הוריו החליטו לתרום את איבריו.

אמו של חג'בי, איריס, סיפרה: "ביום שבת זיו התקשר והפתיע, אמר שהוא רוצה לבוא, הייתי חולה אבל החלטנו לא לבטל. כנראה שככה זה צריך לקרות. בעוד חודשיים נחגוג שישים. העלינו זכרונות מכל השנים האלה וצחקנו, עשינו כיף. אמרתי שאני אחפש לך בית במושב כדי שתחזור לפה, והיום אני מחפשת לך בית. ביקשתי מאשתך שתיקבר פה, כי רצית לחזור לפה".

"אני לא יודע איך להתחיל לתאר מה היית בשבילנו", ספד אחיו של זיו, איתי חג'בי. "כל העיניים היו נשואות אלייך תמיד. האח המוצלח שאפשר להתייעץ איתו ולשאול אותו. גם אני, האח הגדול, הייתי מתייעץ איתך. אני לא מאמין שאני עומד פה. אנחנו אוהבים אותך תמיד. עצוב וקשה לי מאוד".

אחיו השני, טל, הוסיף: "רצינו כל כך שתשמח ביום הולדת שלך, בעוד שבוע. אפילו שמרנו תאריך כדי לעשות ערב גיבוש אחים. זה לא הגיבוש שרצינו. חלמתי עליך, שאתה חי, ולא רציתי להתעורר מהחלום. כשנחתנו בשדה לא היית שם עם הילדים. תמיד היית שם כשחזרנו לארץ להפתיע אותנו. חיפשתי אותך, לראות אם תפתיע אותנו שוב".

רב המושב פנה בהלווייה לבני משפחתו של חג'בי ואמר: "אתם ממשיכים אותו. תמיד נראה את הזיו, האור שתמיד ימשיך לזרוח בביתכם".

יחזקאל חג'בי, אביו של זיו, אמר אתמול לכאן חדשות על ההחלטה לתרום את איבריו כי "אני בטוח שזה מה שהוא היה רוצה. הוא מלח הארץ. שאנשים ידעו שאפשר להציל גם כשהכל נהרס". זיו הותיר אישה ושלושה ילדים.

אמש הגיעו אלפים להלוויתה של קים לבנגורנד-יחזקאל, תושבת ראש העין בת 28 שנרצחה בפיגוע. אלפים ליוו אותה בדרכה האחרונה. ספיר הברדי, בת דודתה של קים סיפרה הבוקר בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב': "המשפחה מפורקת, זה פשוט אסון כבד שנפל עלינו. קים הייתה קרן אור, בחורה מלאת שמחת חיים, אופטימיות. היא הייתה הדבק של המשפחה. נעשה הכל שלבן שלה ולבעלה לא יהיה חסר שום דבר לעולם".

בתוך כך, כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל. לפי מקורות פלסטינים עוכבו לחקירה גם אחיו ואחותו של אשרף נעאלוה, בן ה-23 מהכפר שוויכה סמוך לטול כרם. לוחמי צה"ל הגיעו אמש לביתו ערכו מדידות ועצרו כמה חשודים נוספים. 

המצוד אחרי המחבל מתרכז באזור ברקן, מכאן יצא לבדו, ולפי ההערכה הוא נמלט ברגל וללא סיוע חיצוני. במערכת הביטחון מניחים שהוא מסתתר במרחב הכפרי שבין ברקן לשכם. במערכת הביטחון חוששים מכך שהמחבל חמוש וינסה לבצע פיגוע נוסף או לירות לעבר הכוחות שיבואו לעצור אותו. בנוסף קיים חשש מפיגועי חקיינות.