צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, אי-פי

מלך ירדן נפגש עם אבי גבאי: "יש להחיות את תהליך השלום"

עבדאללה השני נןעד היום בעמאן עם יו"ר המחנה הציוני והדגיש כי סוגיית ירושלים צריכה להיפתר. גבאי: מחויב להביא לשלום עם מדינות ערב על בסיס פתרון שתי המדינות
רועי קייס
08 באוקטובר 2018
18:49

מלך ירדן עבדאללה השני, נפגש היום (שני) בעמאן עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. השניים דנו בהתפתחויות הקשורות לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. מלך ירדן הדגיש כי יש להחיות את תהליך השלום בהתבסס על פתרון שתי המדינות ובהתאם להחלטות הבינלאומיות ויוזמת השלום הערבית, כך שתקום מדינה פלסטינית עצמאית בקווי 67' שבירתה מזרח ירושלים.

עבדאללה הבהיר כי סוגיית ירושלים צריכה להיפתר במסגרת סוגיות הסדר הקבע, בהתבסס על פתרון שתי המדינות. לדבריו, ירדן תמשיך למלא את תפקידה ההיסטורי ולהגן על המקומות הקדושים לנצרות ולאסלאם, מתוקף החסות ההאשמית למקומות הקדושים.

לפי סוכנות הידיעות הירדנית, גבאי אמר בפגישה כי הוא מעריך את הסכם השלום עם ירדן ואת מאמצי המלך להביא ליציבות באזור. עוד הוסיף יו"ר המחנה הציוני כי הוא מחויב להביא לשלום בין ישראל למדינות ערב על בסיס פתרון שתי המדינות, שהוא הדרך המתאימה ביותר עבור ישראל להשגת שלום וביטחון לטווח ארוך.

לפני כארבעה חודשים נפגש המלך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לראשונה מאז המשבר בין המדינות שנבע מתקרית הירי של המאבטח הישראלי בשגרירות בירדן. גם אז הדגיש עבדאללה, לפי הודעת הירדנים, כי יש צורך לקדם את המאמצים וליישב את הסכסוך עם הפלסטינים על בסיס פתרון שתי המדינות, כדי להביא להקמת מדינה פלסטינית בגבולות 67 ובירתה ירושלים המזרחית. המלך הירדני הסביר כי זו הדרך היחידה להשיג שלום ויציבות באזור.