משפחתה של קים לבנגורנד-יחזקאל בהלווייתה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אלמן הנרצחת בפיגוע: "אם אשתי הולכת לעבוד ולא חוזרת, משהו צריך להשתנות"

בריאיון ל"ערב ערב" בכאן 11, סיפר גיא יחזקאל, אלמנה של קים לבנגרונד-יחזקאל, על התחושות הקשות והכעס הגדול: "יש אנשים בממשלה שכנראה יודעים מה צריך לעשות, ולא עושים. צריך להבין עם מי יש לנו עסק". אביה של קים אמר: "זה קשה לי, אבל לא מרשה לעצמי להישבר"
ערב ערב
08 באוקטובר 2018
19:14

יממה לאחר פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן בשומרון, ולאחר ששני הנרצחים, קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי, הובאו כבר למנוחות, בני המשפחה עדיין סוערים מהפיגוע האכזרי. בריאיון לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, סיפר אלמנה של קים, גיא יחזקאל, על התחושות הקשות ועל הכעס הגדול: "יש אנשים בממשלה שכנראה יודעים מה צריך לעשות, ולא עושים. אני לא רוצה לומר מה צריך לעשות אבל אם אשתי קמה בבוקר, שמה את הילד בגן והולכת לעבוד ואז לא חוזרת הביתה, אז משהו צריך לקרות כאן.

"לא ראיתי שאיזה מוסלמי נכנס לעבוד שם ולא חזר כי איזה יהודי ניסה לחסל אותו. הם נכנסים לאיפה שהם רוצים, ואנחנו צריכים לפחד במדינה שלנו. זה משהו שחייב להשתנות. אני התבססתי על מה שאנשים במפעל יודעים, והבנתי שהכול בסדר שם. חוץ מאירועים מעטים, לא קרה משהו בברקן, אבל מתברר שאין על מי לסמוך. אין להם שום רצון לעשות אתנו שלום, והרצון היחיד שלהם זה כנראה להשמיד אותנו. עכשיו הם הצליחו להשמיד משפחה שלמה. אנחנו צריכים להבין עם מי יש לנו עסק".

עוד אמר גיא: "לא שמעתי דברים קונקרטיים משרי ממשלה שבאו לנחם אותנו. חמותי ביקשה שיעשו משהו, אבל אני קמתי והלכתי כי לא הצלחתי לשמוע את חמותי מדברת עם השרה מירי רגב. אני יודע שגם ידיה של השרה כבולות, ולא יכולתי לשמוע את הדברים. אני פשוט סקפטי. אשתי היא לא הקרבן האחרון לצערי, ואנחנו נחיה פה תמיד בפחד, גם על עצמנו וגם על הילדים.

"אני עדיין מתקשה לעכל. קאי בן השנה וארבעה חודשים עדיין לא מבין שום דבר, ואני משתדל להמשיך לשמור לו על השגרה. לקים היה חיוך שאי אפשר להתעלם ממנו. היא הייתה בנאדם שהכי קרוב לשלמות. עכשיו אני מבין שבאמת אלוהים לוקח רק את הטובים, כי אין יותר טובים ממנה".

"לא מרשה לעצמי להישבר"

רפי לבנגרונד, אביה של קים, סיפר ל"ערב ערב" על הרגע בו ראה את גופת בתו במפעל בברקן. "ניסיתי לחייג אליה, אבל היא לא ענתה", סיפר רפי. "מיד נסעתי לברקן, ואמרתי לחבר לנסוע לבית החולים בילינסון לבדוק אם היא הגיעה לשם.

"בדרך התחברתי לג'יפ צבאי ונסעתי אחריו. בכניסה לברקן הכול היה סגור כמובן, ומלא חיילים ושוטרים. ידעתי בדיוק איפה אמורה להיות קים במפעל. עליתי מיד לקומה של קים, כשהשוטרים רודפים אחרי כי לא נשמעתי להוראות. ראיתי את קים שוכבת על הרצפה, עם הפנים לרצפה, וראיתי את פצעי הירי".

עוד אמר רפי: "היה לי ברור שזאת קים, אני מכיר אותה כל כך טוב. השוטרים ניסו להרחיק אותי מהזירה. אמרתי להם שאני אבא שלה, והם לא הבינו איך הגעתי לשם. אחד מהקצינים במקום הראה את הרישיון נהיגה של קים, כדי שאני בוודאות שזאת היא.

"אני חייב להיות עמוד התווך של המשפחה. לא הרשיתי לעצמי להישבר, וגם עכשיו אני לא נשבר. אני משתדל לשמור על המשפחה. זה קשה לי, אבל אם אני אשבר גם בני המשפחה ישברו".