הכניסה למפעל בברקן
צילום: פלאש 90

הפיגוע במפעל: עדויות - המחבל כפה על מנקה פלסטיני לאזוק את קים

עובדים העידו שהמחבל איים על עובד במפעל שאם לא ישתף פעולה - יירה גם בו. הפלסטיני תוחקר על ידי השב"כ, אך לא נעצר. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים מסייעים לכוחות הביטחון במצוד
כרמל דנגור, רועי שרון ויערה שפירא
08 באוקטובר 2018
20:55

עדויות חדשות מהפיגוע במפעל באזור התעשייה ברקן מצביעות על כך שהמחבל כפה באיומים על עובד פלסטיני במפעל לאזוק את קים לבנגרונד-יחזקאל, לפני שרצח אותה בעצמו - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. גופתה של לבנגרונד-יחזקאל נמצאה כשהיא כפותה באזיקונים, אותם לקח המחבל כמה דקות לפני כן מהמחסן במפעל.

עובדים שהיו במקום העידו שהמחבל איים על העובד, שעבד כמנקה והיה במקרה בקומת המשרדים, שאם לא ישתף פעולה - יירה גם בו. לאחר שנשמע להוראות ואזק את ידייה של לבנגרונד-יחזקאל, נתן לו המחבל להימלט ואכן המנקה ברח ללא פגע. השב"כ תיחקר את הפלסטיני, תושב שכם כבן 20, אך הוא לא נעצר. נכון לעכשיו, הוא גם אינו חשוד בסיוע.


בתוך כך, המצוד אחר המחבל נמשך וכוחות צבא גדולים פרושים בשטח ועורכים חיפושים בכפרים ובנתיבי בריחה אפשריים. במקרים רבים פרצו הפרות סדר לצד חיפושי הצבא. המחבל נמלט אתמול מהזירה עם תת-מקלע, ולכן החשש שינסה לפגוע בכוחות שיגיעו לעצור אותו או באזרחים ישראלים לפני שייתפס. כוחות הביטחון זוכים לסיוע ממנגנוני הביטחון הפלסטיניים. התיאום פועל באופן הדוק, ויש אפשרות שהפלסטינים יגיעו אליו קודם. 

אתמול אמר אביו של המחבל לכאן חדשות כי בנו "אמר שנמאס לו מהחיים", אך לא היה לו קשר לאף אחד מהארגונים הפלסטיניים ומעולם לא נעצר על ידי ישראל. עוד ציין כי באותו יום אמור היה בנו לשוב למקום עבודתו לאחר שנעדר ממנו שבועיים, ולהתחיל שם מחדש.

אנשים המכירים את המשפחה מהכפר שויקה אומרים כי מדובר באנשים נורמטיבים שהיה להם קשר עם ישראלים, והמחבל אף היה תלמיד מצטיין בתיכון. עם זאת, היה לו חיבור לתכנים דתיים ולפני כשבועיים הסתכסך עם אחיו.