חוקרי משטרה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במשטרה חושדים: הבכיר במשרד התחבורה השתמש בכרטיס אשראי של מעורב בפרשה

יזם פרטי שחשוד בפרשה אמר לחוקרים שהבכיר גנב את הכרטיס והשתמש בו ללא אישורו, אך הבכיר טוען: קיבלתי את רשותו. עורך דינו: "בכל פעם שהוא מועמד לקידום יש טענות נגדו"
עמית תומר
08 באוקטובר 2018
23:23

במשטרה חושדים כי העובד הבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר בחשד לקבלת שוחד מבעלי חברות אוטובוסים תמורת קידום ענייניהם השתמש בכרטיס אשראי של חשוד בפרשה.


מהחקירה עולה כי הבכיר השתמש בכרטיס למימון הוצאותיו הפרטיות שמוערכות בסכומים גבוהים. היזם אמר לחוקרים שהבכיר גנב את הכרטיס והשתמש בו ללא אישורו, אך הבכיר טוען שקיבל את רשותו של היזם. כך או כך, הדבר אסור משום שהבכיר הוא עובד מדינה ולכן אסור לו לקבל כספים מגורמים פרטיים ללא אישור. אתמול פורסם שנעצר בעל חברת אוטובוסים נוספת בחשד בפרשה.

עורך דינו של הבכיר, אלי כהן, מסר: "מדובר בעובד ציבור שכל שיקוליו היו עניניים. בכל פעם שהוא מועמד לקידום יש טענות נגדו. עד כה זה התברר כשום דבר".

אתמול פורסם כי המשטרה עצרה חשוד נוסף במתן שוחד לבכיר. החשוד, בעלים של חברת אוטובוסים נוספת שהתגלתה מעורבותה, חשוד במתן טובות הנאה לבכיר תמורת הטבות במכרזים הנוגעים לשירותי תחבורה ציבורית. שמו של הבכיר נאסר לפרסום. בשבוע שעבר הותר לפרסום שבעלי חברת "אפיקים", בני משפחת סלע, נעצרו בחשד למתן שוחד לאותו בכיר בתמורה להטבות במכרזים בתחבורה ציבורית.

נגד הבכיר שנעצר הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה כבר בשנת 2013. בתלונה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם הוא פעל לכאורה בניגוד לחוק, ונכתב בה: "אולי הגיע הזמן לבדוק את מעלליו כמו שצריך אחת ולתמיד?".